Wpis z mikrobloga

Czołem Mirki. Mam problem z FV z tauronu. Mianowicie dostałem fakturę rozliczeniową za 2023 ( mam fotowoltaike od 2,5 roku) na kwotę 987 zł. Pobrałem około 4,9 kWh a oddałem około 4,2. Czy możliwe że za za ok 700 kWh rachunek jest tak wysoki? Dodam że co 2 miesiące płaciłem prognozy w wysokości ok 100 zl i mialem 125 zł saldo na plusie czyli bez pluszowego salda FV była by na około 1120 zł. Nie wiem czy kręcić aferę czy to jakiś błąd czy tak ma być? Trochę dziwne, w zeszlym roku miałem dopłaty 100 zł a w tym jedno 0 więcej. #fotowoltaika #tauron #energia #elektryka
Scrappy - Czołem Mirki. Mam problem z FV z tauronu. Mianowicie dostałem fakturę rozli...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@Scrappy droższa jest energia w sprzedaży. Rok wcześniej(2022) było po 70gr a w tym roku po 1-1,2 zł więc jak coś do kupujesz to jest znacznie drożej
  • Odpowiedz
700 kWh


@Scrappy:

1120 zł.


@Scrappy: seems legit przy cenie około 1.6zł/kWh. Czyli trochę dziwnie drogo. Natomiast na pewno na fakturze masz wszystko rozpisane. Jak nie wiesz co i jak to zeskanuj całą i załącz, żeby pomóc ci to ustalić.

Ja miałem podobnie - około 1Mwh zużycia własnego na pół roku, ale już rok temu zmieniłem taryfę na G12, zaczynając ciągnąć głównie w tańszej taryfie w sezionie jesienno-zimowym po 0.28zł
  • Odpowiedz
  • 2
@Scrappy netmetering (stare zasady) działają tak że faktycznie oddałeś 80% tego co oddałeś.
Czyli oddałeś 4,2 mwh, ale 20 % "zabiera elektrownia" czyli oddałeś około 3300kwh.
Teraz 4900kwh - 3300 kwh= 1600kwh różnicy.
Pytanie ile miałeś na prognozach zużycia?
Ale jak po 100 zł płaciłeś to pewnie około 80kwh x 5 miesięcy to 400kwh
1600-400= 1200 kwh
Za tyle masz pewnie zapłacić, a jeszcze 125 zł dodatku.
Może tyle wyjść do zapłaty
  • Odpowiedz
  • 0
@tenoy dokładnie tak jak napisałeś. W końcu udało mi się otworzyć fv. Dziwne bo rok temu płaciłem mniejsze prognozy i miałem po całym roku 100 zł dopłaty. Jednak z winy tauronu ostatnie 3 miesiące roku nie produkowałem prądu( awaria mikroinstalaxji przez za duże napięcie na 3 fazach, co udało im się naprawić dopiero końcem grudnia). W takim razie ryż z ketchupem do końca miesiąca (,) dzięki za pomoc
Scrappy - @tenoy dokładnie tak jak napisałeś. W końcu udało mi się otworzyć fv. Dziwn...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • Odpowiedz