Wpis z mikrobloga

@imperatorKWA-KWA: czekam na odrodzenie korony gdzie pogon litewska i polska flaga znowu dumnie zawisną na masztach od Dynenburga na północnym.wschodzie przez nasze Grodno po Wrocław. A nir jakieś skorumpowane i słabe społecznie państwa jak Ukraina.
@panzerfucker: mentalnie nadal jest, zobacz afery typu afera dronowa, czy z pomocą humanitarna. Właśnie takimi akcjami pokazali mi dobitnie ze ich elity i pseudo elity nie wyszły jeszcze z poprzedniego ustroju. Danina krwi oddawna przez randomowych obywateli pojdi,e na marne jeżeli nie będzie temu towarzyszyła naprawa moralną kraju.
@owsikalfred: Owszem korupcja jest. Mają z nią problem i piszą o niej. Ale czy to coś zmienia? Zmienia się przez to nasz interes bezpieczeństwa? Przechodzą przez etapy przez które my przechodziliśmy albo jeszcze przechodzimy że tak wspomnę aferę wizową.
Ja wiem że na wykopie głośno o tym pieją niektórzy (zapominając wspomnieć chociaż raz, że w Rosji mafia korupcyjna po prostu rządzi) ale z naszego punktu i interesu robimy to co jest
@panzerfucker: tylko ze np. Korupcja to wierzchołek góry lodowej i nie ma co porównywać jej stanu z pl. Z mojego lo modne bylo wyjeżdżanie do Stanisławowa na studia medyczne. Każdy znajomy mowi to samo łapówkarstwo na każdym kroku do którego jest społeczne ogromne przyzwolenie. O ruskich nie będę mówić bo oni są krajem mafijnym który powinien już dawno sam się zaorac, jednakże przez sprawnie działające służby i handel węglowodorami utrzymują ta
@owsikalfred: Coś przegrała, coś wygrała. A na pewno przez to wygrywamy też my.
Ok, możesz mieć rację w wielu kwestiach ale to nie zmienia dalej naszego interesu w pomaganiu Ukrainie. I nie wiemy jak Ukraina będzie wyglądała za rok czy dwa, ilu Ukraińców wróci a ilu zostanie. O ile ja wiem reformy Ukraińcy przeprowadzają od czasu euromajdanu może za wolno dla wielu, ale trudno oczekiwać że w modernizacji zaraz prześcigną Polskę.
@panzerfucker: absolutnie nie przedstawiam argumentów o których wspomniałeś w ostatnim akapicie i jest mi do nich daleko. Jestem przeciwnikiem uległości w sprawach polityki zagranicznej i wewnętrznej.utrzymywanie konfliktu 1500 km od wwa jest jak najbardziej nam na rękę, ale w dalszej perspektywie bycie de facto krajem przyfrontowym przynosi nam więcej szkud niż pożytku.
w dalszej perspektywie bycie de facto krajem przyfrontowym przynosi nam więcej szkud niż pożytku.


Tu nie mieliśmy nic do gadania, ktoś o tym zadecydował bez nas. Ale jeśli Polska ma być krajem który kojarzy się ze stabilną sytuacją, przez co ściąga zagraniczne inwestycje, a młodzi ludzie myślą raczej o zakładaniu rodziny a nie wyjeździe bo kiepska perspektywa, to musimy teraz pomóc Ukr, żeby nie było że za jakiś czas dojdziemy do spóźnionego
@panzerfucker: właśnie czytam historie polityczna Polski prof. A. Dudka.
Przecież u nas było dokładnie to samo xD. Ja tego nie pamiętałem, ale jestem na roku 2005 i nie było w tym czasie 1 rządu bez kilku afer korupcyjnych, a z nepotyzmu to się do dzisiaj nie wyleczyliśmy xd
@panzerfucker kojarzysz może choć kilka zdarzeń z listy?
afera zbożowa, korupcja i handel sprzętem wojskowym oraz pomocą humanitarną, owacje dla nazisty w kanadyjskim parlamencie, przemowę Zełeńskiego w ONZ?
@kvas: Kojarzę wszystkie. Nie jestem z nich zadowolony. Być może za jakiś czas znowu zrobią coś nie po naszej myśli.
Ale to dalej nic nie zmienia w naszym interesie bezpieczeństwa, w interesie osłabiania jednak znacznie groźniejszego przeciwnika czyli rosji i wyrwania Ukrainy z łap ruskich. Ukraina deklaruje jasno że chce się odciąć od ruskiego miru i nam w to graj. Czy jest tu coś czego nie rozumiesz?

@Yahoo_: ależ oczywiście,