Wpis z mikrobloga

#szwajcaria #emigracja

Cześć, dostałem oferte pracy w Zurychu za około 11k franków szwajcarskich miesięcznie. Jak to wygląda z kosztami? Widzę że mieszkanie mozna spokojnie wynająć za 2k. A co z jedzeniem, rozrywkami? Da się w miare wyżyć za taką kwotę i coś odłożyć?
  • 52
  • Odpowiedz
@hellriser: 3tyg temu za Lenzerheide (ten sam skipass) placilem 89 ( ͡° ʖ̯ ͡°) Nie wspominajac o Laax, gdzie buli sie ponad 100.- kupujac rano na stoku. Ale z drugiej obok jest takie Obersaxen z tez ponad 100km pist i jedyne 65.- :D

@programista15cm Szczegolnie bedzie zycie przez Z na emeryturze potem ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Laax, gdzie buli sie ponad 100.- kupujac rano na stoku.


@krzyzakp: czyli zapewne lepiej kupic wycieczke z zero gravity do laax rocks resort (ze skipassem 6 dni) za 3.5k PLN / week

zycie przez Z na emeryturze potem ( ͡º ͜ʖ͡º)


@krzyzakp: troche prychnalem ale co mas na mysli? zarabiasz od 35 do 65 roku ~50K cebluionu to jaki masz miec problem z zyciem na
  • Odpowiedz
@krzyzakp: Tak, na Flumserbergu cena za ski pass to 65 CHF minus 5 CHF depozytu i też da się pojeździć. Podobnie Hoch Ybrig. A 89 CHF na Arosa to chyba też z depozytem?

No Laax jest drogi, ale mówi się, że to mekka snowboardzistów więc pewnie płacisz sporo za “logo” :-) To Davos jest tańszy.
  • Odpowiedz
@Adece: Nie musisz mieszkać w Zurychu, bardzo dużo ludzi mieszka na obrzeżach (np. Baden) i dojeżdża pociągami, sprawdź sobie ile trwa dojazd. Twoja pensja to taki standard raczej w IT, ludzie tyle dostają i żyją dobrze. Myślę że warto spróbować bo Szwajcaria jest piękna i jest tu bardzo bezpiecznie.
  • Odpowiedz
@programista15cm: Pokaz mi kraj gdzie takich akcji nie ma... Ale za to policja stanela na wysokosci zadania, typa zneutralizowala, pasazerom nic sie nie stalo. Pelna profeska.
W Laax jak kupisz na wiecej dni to cena tez jest nizsza za dzien. Do tego im wczesniej sie kupi tym taniej.. A ten wyjazd za 3,5k pln to nie decydujesz sie na godzine przed wyjazdem...
Emerytura - problem taki ze przywykniesz do zycia, wydawania
  • Odpowiedz
Emerytura - problem taki ze przywykniesz do zycia, wydawania tego hajsu i pewnie przepalania go, a potem przyjdzie emerytura i bedziesz mial 2,5k na reke minimalnej i bedzie duzy szok..


@krzyzakp: jak przepalasz bezmyslnie 50k PLN miesiecznie, gdzie well life mozna miec 10-15 i potem to wlasciwie tylko robisz udziwnienia typu auto za 0.5mln, helikopter itd... to z trudem jestem sklonny uwierzyc, ze taka osoba moze miec na tyle odroczona przyjemnosc
  • Odpowiedz