Wpis z mikrobloga

Może ktoś ma jakiś pomysł jak walczyć ze złodziejami z Pocztexu

Zamówiłam 3 przesyłki z Aliexpress, żadnej nie otrzymałam, a wszystkie mają w systemie status "Doręczono". Przesyłki miał dostarczyć kurier Pocztexu z WER Komorniki, jak tam zadzwoniłam, dowiedziałam się, że ten kurier już tam nie pracuje i oni nic nie wiedzą gdzie i komu je dostarczył. Złożyłam skargę na stronie Pocztexu, to dostałam odpowiedź, że w systemie jest "doręczone", więc musi być doręczone, nie ustalą, kto pokwitował odbiór, bo "dane adresowe nie podlegają rejestracji w systemie monitorowania", a tak w ogóle to reklamację może wnieść nadawca (albo adresat, jeśli nadawca zrzeknie się swoich praw - ale Chińczyk nie chce za bardzo współpracować, tym bardziej, że pieniądze już dawno dostał na podstawie sfałszowanego statusu). Na Aliexpress składałam dispute, jak jeszcze był czas ochronny, ale z automatu odrzucali. Wartość przesyłek ok. 120 zł, ale dla zasady nie zamierzam odpuszczać. Chcę zgłosić do UOKiK, ale nie wiem, czy mam jakieś szanse coś ugrać?

#pocztex #pocztapolska #aliexpress #kiciochpyta
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@askabanana: Ciężko było by udowodnić, że nie dostałaś paczki. Jakiś monitoring na twój dom/ mieszkanie i w danym dniu kiedy było niby dostarczone potwierdzić, że go nie było, innej opcji nie widzę. Bo to ty musisz udowodnić, że to on ci nie dostarczył, Poczta będzie zasłaniać się statusem, że doręczono.
  • Odpowiedz
  • 0
@askabanana
Złóż reklamację przez stronę https://ereklamacje.poczta-polska.pl oraz jak paczka była ubezpieczona, to napisz maila na pocztex@agroubezpieczenia.pl

Przesyłki Pocztex to przesyłki krajowe, czyli nadane i doręczane na terenie Polski. Być może pośrednik #!$%@?ł adresy, albo adres był zaninimizowany (pierwsze dwie litery imienia, nazwiska i ulicy, tylko kod pocztowy i miejscowość jest w całości) i poczta doręczyła to do nadawcy, czyli pośrednika.
  • Odpowiedz