Wpis z mikrobloga

Zastanawiały mnie zawsze te komentarze na temat poboru do wojska.
Non stop pojawiał się tam temat "tylko dla mezczyn? a kobiety?"
Tak próbowałem sie zastanowić co ci ludize mają w głowie i co wiedza o walce, bójkach, mordowaniu się.
... i tak mnie ostatnio oświeciło.Jak pobór tylko dla meżczyzn to pokolenie Z nie będzie mogło do koszar z MAMĄ i MAMUSIA nie będzie, tak jak całe życie, mogła za nich się #!$%@?ć

#wojsko #wojna #niepopularnaopinia #rozowepaski
  • 13
@FPmaster: @came_a_lot: tylko do tego by kobiety coś robiły nie potrzeba poboru do wojska. Kobiety pracują gdy jest wojna właśnie na zapleczu. Na oczy wojska nie widzieliście, a piszecie o logistyce i prowadzeniu ciężarówek. Wpadajcie jutro z dziewczynami, żonami będzie do przeładowania 3 tony skrzyń z amunicją, 20 min jest na to.
@Qullion: bez obowiązku nie będą nigdzie pracować, jak mogą wyjechać. I nie pieprz mi tu "o niewidzeniu wojska" bo nie wiesz kto jest po drugiej stronie klawiatury. Do przeładowywania skrzyń tak samo nadaje się dzisiejsze wojsko jak i kobiety, widziałeś ostatnio poborowych? Fizycznie dzisiejsze chłopaki to nie gladiatorzy, co wezmą 20 kg skrzynki z amunicją na łapę.
@came_a_lot: widziałem i radzą sobie lepiej niż kobitki. Jakoś wszystkie kobiety z Ukrainy nie uciekły i sporo pracuje właśnie na zapleczu.
Wyjechać każdy może, chłopaczki też będą spierdzielać jak będą pierwsze ruchy wojsk w stronę polskiej granicy.

A zastanawiało cię to kto w czasie mobilizacji będzie weryfikował czy kobieta może iść walczyć czy nie? Nie ma na takie pierdoły czasu, a nikt nie będzie wiązał ludzi by się co roku spowiadali
@Qullion: No niby racja, ale weź pod uwagę, nasze dość starodawne - "konserwatywne" podejście do obowiązku obrony ojczyzny. Coś takiego jak obrona cywilna u nas zostało zapomniane, tutaj też kobiety mogłyby świetnie wspomóc cały system w razie W, ale chyba brakuje woli politycznej. Według mnie dużo jest do zrobienia, w Izraelu nie ma spiny o to że kobiety idą do służby, my wcale w lepszej sytuacji geostrategicznej nie jesteśmy, więc dlaczego
@came_a_lot

dzisiejszy żołnierz to nie średniowieczny rycerz w 50kg pancerzu, każdy kto może wziąć karabin, strzelać, prowadzić ciężarówkę, pilotować drona jest na wagę złota. Niewykorzystywanie potencjału 50% społeczeństwa to zwykły idiotyzm.


Fajnie się czyta takie rzeczy a potem jak jesteś żołnierzem na jednostce to widzisz, że kobieta nie robi praktycznie nic bo ma c i p e. Poligon? Nie bo małe dziecko, szkolenia bojowe z karabinem i resztą oporzadzenia? utrzymywanie stałej sprawności