Wpis z mikrobloga

#renault
Hej, ma ktoś z was/miał/testował Arkane? Szukam jakiegoś wygodnego wozidła wkoło komina w okolicach 100k. Czasami trasa 150-200km i trochę oczami ale podoba mi się ta Arkana a do Renault mam sentyment.
  • 12
@ksiak: My jesteśmy aktualnie 2+pies więc ten bagażnik nie jest w żadnym wypadku czynnikiem priorytetowym. Bardzo ogranicza mi wybór wzrost bo mam prawie 2m + niezbyt zdrowe kolana i wszelkiej maści kombi/sedany niestety nie są w stanie mi zapewnić pozycji na dłuższa jazdę :(
@incvrnation: Ja Ci napisałem co według mnie jest problemem. Samochód ma faktycznie fajną linię, ale no jednak z mojej strony promień skrętu to jest dowcip totalny. A sprawdzałeś może Scenica?
@ksiak: Pewnie, jestem świadom wad które wskazałeś. Podoba mi się jeszcze Captur, w moim budżecie można złapać go fajnie wyposażonego. Scenic to kompletnie nie moja bajka 😄
@incvrnation: Captur to jest podniesione Clio. Już ta Arkana lepsza chociaż jak dla mnie ten samochód został skrzywdzony. Tej wielkości pojazd powinien oferować więcej miejsca w środku, większy bagażnik a i ten promień skrętu powinien być lepszy. Pomijam jego osiągi bo teraz to w większości jest dramat.
Zerknij może na Nissana?
@ksiak @incvrnation : Captur jest trochę wiekszy od Clio (20 cm) i dużo wyższy, moim zdaniem fajniejszy model na miasto. Od 2 tygodni jeżdżę nowym capturem w hybrydzie (1.6 e tech) i jestem bardzo zadowolona. Spalanie w mieście 5.2 ,poza miastem 4.9 (z tempomatem). W tej cenie marka oferowała najciekawsze wyposażenie.
Prześwit spory, codziennie jezdząc drogą podziurawioną jak szwajcarski ser, dochodzę do wniosku, że kupowanie samochodów z niższym zawieszeniem w Polsce sensu
Captur jest trochę wiekszy od Clio (20 cm) i dużo wyższy, moim zdaniem fajniejszy model na miasto. Od 2 tygodni jeżdżę nowym capturem w hybrydzie (1.6 e tech) i jestem bardzo zadowolona


@inga: rozumiem, że masz ponad 2 metry wzrostu jak op?

Prześwit spory, codziennie jezdząc drogą podziurawioną jak szwajcarski ser, dochodzę do wniosku, że kupowanie samochodów z niższym zawieszeniem w Polsce sensu nie ma ;)


@inga: samochód ma coś
jeśli nie mieszkasz w Rzymie to nie wiem w czym masz problem. Przesiadłem się z Fiesty do Arkany i nie dostrzeam różnicy. xD


@Vampurr: nie mieszkam w Rzymie ale czasami parkuje na parkingach miejskich i nie tylko. Mam samochód który ma lepszy promień skrętu od Arkany przy tej samej praktycznie wielkości i nie jest różowo. Zwłaszcza na parkingach piętrowych.
@ksiak: spoczko rozumiem, może tak być. Mieszkam w Łodzi i jeszcze nigdy nie miałem problemu związanego z tym ale jak najbardziej rozumiem, że są różne sytuacje.