Wpis z mikrobloga

Poczatkiem grudnia chcialem podniesc pudlo i przez to, ze nie docenilem jego wagi poczulem sporawy bol w ledzwiach w momencie jego podnoszenia. Od tamtego czasu mam juz troche wizyt u fizjo i kilka wizyt i ortopedy (po wykonaniu rentgenu ortopeda stwierdzil, ze mam slaba lordoze). W porownaniu do pierwszych dni tego problemu jest juz lepiej, ale nadal bol jest odczuwalny szczegolnie gdy przez dlugi czas przebywam w pozycji siedzacej. Czy moge prosic o rady/odnosniki do zestawu cwiczen osob ktore mialy podobny problem i udalo im sie go zwalczyc? Kolejna ture wizyt u fizjo zaczynam dopeiro pod koniec lutego

#zdrowie #mikrokoksy
  • 3
@konradduzek: Na moje niezbyt poważne uszkodzenie kręgosłupa pomogła skromna rehabilitacja na NFZ. Fizjoterapeuta powiedział, że ma na celu pozbycie się bólu.

Okazjonalnie zwisanie na drążku z podparciem lub bez. Znalazłem to na kanale Marek Purczyński. Zajmuje bardzo mało czasu i w moim przypadku jest skuteczne, szczególnie po tym jak zbyt długo siedzę.

Oprócz tego trening siłowy, ale to już drobne hobby jak i częściowo potrzeba wynikająca z mojego trybu życia.