Wpis z mikrobloga

Witam wszystkich Mirków zorientowanych na nieruchomościach oraz wszechobecnej patodeweloperce. Jest to post z tagu #krakowskawolnoscdeweloperska i na tym tagu będzie kontynuowany format wpisów użytkownika @DerMirker na tagu #zlotawolnoscdeweloperska.

Jestem rowerowym świrem. 7 lat temu gdy wprowadziłem się do Krakowa robiłem typowe wycieczki rowerowe w charakterze turystyczno-rekreacyjnym. Oprócz typowych tras robiłem sobie wycieczki objazdowe po osiedlach krakowskich. W jakim celu? Szukałem gratów, starych samochodów zniszczonych/pozostawionych/zaniedbanych/starych i robiłem im zdjęcia, ale nie by je zgłaszać tych po prostu uwiecznić na zdjęciu. Niestety gratów owych nie zostało już wiele. Służby oraz mieszkańcy pozbyli się tych ruchomości z parkingów. Ale rozumiem ich. Nie winie ich za to. Straciłem niestety motywacje do robienia takich objazdów. Jeszcze pamiętam, że w ciągu ostatnich 2 lat próbowałem wrócić do tego z bardzo mizernym skutkiem. Już nic nie zostało lub graty które pozostały to były już znane.

Dlaczego chcę kontynuować ten format?

Ostatnio pojawił mi się wpis @BurzaGrzybStrusJaja w którym pytał się o Mirka, który prowadził tag ze zdjęciami i opisami deweloperki w Krakowie. @stephanomorales oraz @mickpl przyszli mu z pomocą. Nie znałem tego tagu. Zobaczyłem wpisy i pomyślałem sobie, że jeżeli Mirek @DerMirker niekontynuuje tej działalności, a ja szukam jakieś motywacji by znowu robić objazdy po osiedlach krakowskich to uznałem, że mógłbym się tym zająć. Chcę przynajmniej spróbować. Jeżeli nie wyjdzie to cóż trudno.

Dlatego też w tym wpisie ostatni raz używam tagu #zlotawolnoscdeweloperska , bo nie chcę by jego wpisy zniknęły gdzieś w odmętach Wykopu przez moje lub innych użytkowników posty.
Chciałbym też by tag Krakowska Wolność Deweloperska był wykorzystany przez innych użytkowników mieszkających w Krakowie. Jednak bym prosił tylko o wykorzystanie podobnego podejścia do tematu. Zachęcam też ludzi z innych miast do tworzenia tagów opartych na podobnym formacie np. Warszawska Wolność Deweloperska czy Katowicka Wolność Deweloperska. Idźcie na spacer lub zróbcie podobny objazd, stwórzcie opis jakiś i wstawiajcie.
Mam nadzieję, że spodoba wam się tag. Oczywiście ominę te już znane z tagu Złota Wolność Deweloperska budowle. Również będą się pojawiać czasami osiedla wybudowane w okolicach Krakowa. Zachęcam do obserwowania #krakowskawolnoscdeweloperska za niedługo będzie pierwszy wpis. Nie jestem wstanie wam powiedzieć jak często będą pojawiać się posty. No to do następnego!

#nieruchomosci #patodeweloperka
  • 7