Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Tytuł: "Nie mam konta na TikToku ani Instagramie, czy jestem normalny?"

Cześć wszystkim,

Chciałem się podzielić z Wami pewnymi przemyśleniami na temat mojego braku kont na TikToku i Instagramie, a także pewnego "niestandardowego" zachowania jak na typowego nastolatka. Mam 17 lat i zdaję sobie sprawę, że większość osób w moim wieku ma swoje profile na tych platformach społecznościowych, ale ja z jakiegoś powodu nie czuję potrzeby dołączenia do tego trendu.

Nie mam nic przeciwko tym platformom, ale po prostu nie czuję się w nich dobrze. Nie jestem typowym banonowcem, nie ubieram się tak jak większość moich rówieśników i nie jestem na bieżąco z najnowszymi trendami w modzie. Czasem czuję się trochę niezręcznie, widząc, jak inni zwracają na to uwagę. Czy to oznacza, że jestem jakiś inny lub że czegoś mi brakuje?

Nie jestem pewien, czy to jest normalne czy nie. Moje zainteresowania są trochę inne niż u większości moich rówieśników. Wolę spędzać czas na rozmowach z bliskimi, czytaniu książek, odkrywaniu nowych rzeczy lub po prostu twórczym zajęciach. Nie jestem zainteresowany świeceniem w mediach społecznościowych, a wolę skupić się na rozwoju swojego własnego zdania, które często różni się od opinii większości.

Często czuję, że to, co jest uważane za "normalne" czy "typowe", jest narzucone przez społeczeństwo. Wydaje mi się, że ważne jest, aby być wiernym sobie i nie poddawać się presji grupowej. Wiem, że niektórzy mogą się ze mną nie zgadzać i być zdania, że jestem dziwny, ale ja wierzę, że właśnie różnorodność naszej tożsamości czyni świat interesującym.

Chciałbym usłyszeć wasze opinie na ten temat. Czy to, że nie mam konta na TikToku ani Instagramie czyni mnie dziwnym? Czy brak typowej prezencji banonowca oznacza, że jestem nieprzystosowany? Czy może po prostu odzwierciedla moje indywidualne podejście do świata? Czekam na wasze odpowiedzi i mam nadzieję, że będziecie otwarci na dyskusję.

Dziękuję!
#kicochpyta #pomocy #pytaniedopsychologa #depresja #przegryw



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Tytuł: "Nie mam konta na TikToku ani Instagra...

źródło: czy-mo%C5%BCemy-si%C4%99-zgodzi%C4%87-%C5%BCe-wi%C4%99kszo%C5%9B%C4%87-generacji-z-i-wczesnej-v0-2d2lmg5gewdb1

Pobierz
  • 7
Czy to oznacza, że jestem jakiś inny lub że czegoś mi brakuje?


@mirko_anonim: Tak, brakuje ci genu sp...... (dokończ sam) umysłowego, który mają osoby o których piszesz w poście. Rób po swojemu i zawsze stawiaj na swoim, dobrze ci to wyjdzie Mirku
Anonim (nie OP): Ja założyłam instagrama tylko po to, żeby promować swoje rysunki i oglądać inne.
I moje spostrzeżenia są takie, że jak się nie zainwestuje pieniędzy, to się obecnie nic nie wypromuje, a jeszcze dostanie się w pakiecie uzależnienie od social mediów i telefonu.

Dodatkowo można sobie rozwalić samoocenę niezależnie od tego co się robi. Wygląd to wiadomo, nawet nie piszę. Ale jak ktoś robi np. ciasta? To na instagramie