Wpis z mikrobloga

Próbuję zagrać w Minecraft na dwóch oknach przy użyciu dwóch bezprzewodowych kontrolerów od xbox360 (łączą się z PC przy pomocy adaptera na USB). W trakcie gdy okno traci focus kontroler sparowany z daną instancją gry przestaje działać. Próbowałem już różnych launcherów (GDlauncher, MultiMC), programów (nucleus coop) i modów (controllable, Midnightcontrols). Żadne poradniki z YT nie działają. Wydaje mi się, że jedynym problemem jest właśnie ten brak inputu z gamepada po utracie focusu na oknie.
Kiedyś mi to działało, więc wiem, że taki setup jest możliwy. Natrafiłem m.in. na taki wątek z którego wynika, że przyczyną może być świadomy feature od Microsoftu, ale ten przerzuca winę na dewelopera. Czy walczył ktoś z Was z takim problemem i ma jakąś radę?

https://answers.microsoft.com/en-us/xbox/forum/all/how-do-i-keep-xbox-controller-as-active-joystick/84960651-2663-4903-9dc4-aaa6ed4fe1df

#komputery #xbox360controller #minecraft
  • 2
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@supra107 dzięki, spróbuję, chociaż wydaje mi się, że to problem jakiegoś windowsowego sterownika od pada, bo sam Minecraft ma opcję wyłączenia pauzowania gry po utracie focusa
  • Odpowiedz