Wpis z mikrobloga

Przeszedłem do tej pory Dark Souls 2, Demon Souls na PS5 i Sekiro. Gram teraz w Dark Souls 1 Remaster i jakieś łatwe się to wydaje. W porównaniu do Sekiro gdzie bossami mogłem walczyć i pół wieczora, tutaj max 3-4 próby i po robocie. DS1 jest łatwiejsze od innych części, czy po prostu nauczyłem się jako tako grać w gry "soulslike" ? I drugie pytanie co dalej, DS3 czy Elden Ring?

#xbox #ps5 #gry #darksouls
  • 17
I drugie pytanie co dalej, DS3 czy Elden Ring?


@SmutnoMi: DS3, bo jest krótszy i bardziej skupiony a eldenringowe zwiedzanie open worlda na 200h sobie zostaw na koniec

DS1 jest łatwiejsze od innych części, czy po prostu nauczyłem się jako tako grać w gry "soulslike" ?


@SmutnoMi: Stawiam na to drugie, moim zdaniem doswiadczenie gracza w tych grach robi ogromna robote i swietnie przenosi sie pomiedzy grami, masz doswiadczenie z
jak wyjdzie


@SmutnoMi:
jak wyjdzie :P

ale ps4 + gra na allegro wyjdzie z 650zl, remaster na premiere znajac sony pewnie z 300...
a jakbys pogadal z jakims mirkiem to pewnie nie bedzie problemu pozyczyc Ci stara konsole z szafy zebys ogral,

Aczkolwiek remaster w 60fps, jakosci na pcty itp na pewno byl by fajniejszy... jesli wyjdzie :P
@SmutnoMi: nie grałem w Sekiro, ale z całej trylogii Soulsów + Elden jedynka mechanicznie jest najłatwiejsza. Trójka czy ER są o wiele szybsze, dwójka ma zwalone hitboxy, skuteczność rolli zależną od jednego z parametrów i trudniej jest po prostu ominąć przeciwników (bo i tak cię dorwą jak będziesz przechodził przez mgłę). W jedynce trudność mogą sprawiać dodatkowe mechaniki, jak np. ulepszanie ekwipunku, które jest strasznie zawiłe w porównaniu np. z trójką.
co dalej, DS3 czy Elden Ring?


@SmutnoMi: DS3 z prostego powodu - skończysz je po 20-30h, na Elden Ring potrzebujesz ze 3 razy tyle czasu, poza tym jak już zagrasz w ER to reszta soulsów będzie się wydawać archaiczna... co do poziomu trudności to trudność DS1 to była przesadzona kwestia, obecnie jest wiele gier, w których nie ma auto-zapisu, a przeciwnicy respawnują się, niestety poziom trudności w DS3 czy ER nie
@SmutnoMi: 1 jest na pewno łatwiejsza niż 3, a w szczególności Sekiro z prostego powodu - jest wolniejsza xD Nawet najtrudniejsze walki z bossami wyglądają po ww. grach jak pokaz slajdów + masz już skilla.