Wpis z mikrobloga

Ciekawi mnie z jakiej racji uważacie, że USA musi wspierać jeszcze bardziej UA skoro Stany przeznaczyły na wsparcie militarne dla Ukrainy znacznie więcej środków niż cała UE razem wzięta, w dodatku wg CNN 55% Amerykanów sprzeciwa się kolejnym wydatkom na Ukrainie, a jest to znacznie więcej niż wynosi poparcie % dla Trumpa

Szczególnie że za wojnę za naszą wschodnią granicą odpowiada głównie debilna polityka UE pobłażliwym podejściem do Ruskich przez wiele lat, pomimo sprzeciwu Trumpa czy Obamy

#usa #ukraina #neuropa
Towarzysz_Pawulon - Ciekawi mnie z jakiej racji uważacie, że USA musi wspierać jeszcz...

źródło: temp_file4731399738251350534

Pobierz
  • 19
@Towarzysz_Pawulon: Odpowiedz jest prosta. Zalozmy ze wygralem w eurojackpota 100mln E.

Wspomagam jakies schronisko kwota 1mln E.

Tymczasem inni wspomagaja 100tys E itp.

Long story short - porownaj wysokosc wsparcia do PKB a nie jako wartosci bezwzgledne. To juz USA nie wychodzi tak kolorowo.

P.S nie oceniam czy i ile trza dawac. Odpowiadam tylk ona pytanie e wartosci bezwzgledne nijak maja sie do obciazenia danego kraju.
@Towarzysz_Pawulon: Ja tylko chcialem odpowiedziec na Twoje pytanie. Dlaczego ktos moze uwazac ze USA leci w uja. Bo to co wydaje to dla USA pryszcz. Nawet sie nie wysila.

Bazujac na Twoich screenach:
0.33PKB to 46bn

I widac ze to duzo wiecej niz inne kraje.

A jakby wydaly tyle co Lotwa? 1% PKB? 3x wiecej?
To by bylo 138bn. To dopiero bylaby przepasc.
@Towarzysz_Pawulon: Ale ja nie twierdze ze nie. Caly czas tylko odpowiadam na pytanie. Ale z drugiej strony - jak odpuszcza ta czesc swiata to za niedlugo oprocz problemow z chinami beda mieli wieksze problemy w tej czaesci swiata.

Lepiej jest polamac nogi ruskim zanim sie rozpedza. Bo jak sie rozpedza to moze byc duzo drozej.
@gorzki99: realnie problemu z Rosją na ten moment nie ma żadnego jeśli chodzi o NATO, najpierw muszą się z Ukrainą uporać która im strasznie stoi okoniem i długo będzie stała

Największy problem i właściwie jedyny wysokiej wagi to Chiny i Tajwan
i długo będzie stała


@Towarzysz_Pawulon: Tak dlugo bedzie stala jak bedzie "na kroplowkach". Odetniesz kroplowke to dlugo nie postoi.

Jasne ze na chwile obecna wazniejsze sa chiny. Ale nieprzypadkowo napisalem:

Lepiej jest polamac nogi ruskim zanim sie rozpedza. Bo jak sie rozpedza to moze byc duzo drozej.


P.S. Z tym NATO to ja bym nie byl takim optymista. Oczywiscie ze technicznie to NATO jest w stanie zjesc ruskich na przystawke. W
tu wyjaśnienie


@Towarzysz_Pawulon: te dane z sufitu to wyjaśnienie?
Trump mówił o 200 miliardach, ty o:

Przyjrzałem się temu i lewakom umyka jeden ważny szczegół, że Kongres USA przyjął 113 mld dolarów na wsparcie Ukrainy,


To który z was kłamie?
@Nieszkodnik: ogólnie media nawet bardzo anty Trumpowe przyznają, że 113 mld to minimum jakie zostało wydane, ta liczba 200 mld faktycznie wydaje się bardzo wątpliwa i wynikła ona między innymi z oświadczenia kancelarii Zełeńskiego, potem powtórzyły ją właśnie uznane media takie jak Fox czy CNN, poniżej opinia newsweeka
Towarzysz_Pawulon - @Nieszkodnik: ogólnie media nawet bardzo anty Trumpowe przyznają,...

źródło: image (6)

Pobierz