Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci
Gdynia, mieszkanie 144m, ~110m powierzchni użytkowej; 1.4kk PLN; dzwonię do agenta aby umówić się na oglądanie - termin wstępnie na koniec tygodnia ale mi mówi, że miał prezentację dla X osób w sobotę i pewnie będzie sprzedane; jak dam 1.5kk co też się wydaje jeszcze spoko ceną to może przeskoczę na górkę kolejki; to jest chore ale takie realia w top miastach; a wy jak tam? dalej 4k za kawalerkę miesiąc w miesiąc landlordom do kieszeni i czekacie na spadki?
Spadek cen w dużych miastach nie jest możliwy mordy i czas to zrozumieć.
  • 12
  • Odpowiedz
Nie winię Ciebie, bo jesteś ofiarą tego rynku i tej patologii, ale jak to czytam, to się we mnie gotuje. Bo prawie na pewno żadnej kolejki nie ma.
  • Odpowiedz
@DildoShwaggins: A gówno mnie to już obchodzi - zakredytowany po jaja i niech się dzieje co chce. Jak się okaże że tylko TOP5 nadaje się do życia to mam tam fajne mieszkanie w dobrym miejscu, jak się okaże że jednak spadki albo decentralizacja to mogę wrócić do kawalerki w rodzinnym powiatowym, a jak się okaże że tylko homesteading i życie na wsi to też mam kawałek ziemi na zadupiu.

Co
  • Odpowiedz
@PanKapibara @srgs on mi tego nie proponował, grzecznie powiedział jak się sprawy mają; natomiast w takiej licytacji telefonicznej brała udział moja znajoma i się z różowa zastanawiamy czy tutaj przy takim zainteresowaniu podobna rozgrywka nie będzie miała miejsca - ja to #!$%@? nie spieszy mi się jakoś specjalnie z wymianą mieszkania na większe; mieszkanie moim zdaniem jest naprawdę fajne i cena atrakcyjna xd a czy faktycznie ma takie zainteresowanie to
  • Odpowiedz
@DildoShwaggins: heh mnie też ileś razy na pokazywaniu mieszkania pośrednicy naciskali żeby złożyć już ofertę bo czeka kolejka chętnych i zaraz będzie za późno. A potem widziałem jak wisi to ogłoszenie kolejny miesiąc ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Miras, nie to to inne, nie daj się ich manipulacjom.
  • Odpowiedz
@pwone i tak i nie; powierzchnia użytkowa to metr mieszkania gdzie mamy wysokość powyżej 220cm; to mieszkanie jest dwukondygnacyjne z antresolą na ostatnim piętrze gdzie masz skosy które można spokojnie wykorzystać - teraz doczytałem że powyżej 140cm i do 220 to nadal taką powierzchnię wliczasz jako 50% metra - w sumie ma to sens bo nadal może tam stać komoda, regał czy łóżko dla dzieciaka. Także masz tam 110+ metra o
  • Odpowiedz
@DildoShwaggins wiem o ktorym mowa ;) nawet fajne i mysle ze moze miec paru chetnych bo jednak 14k z metra gdzie podobne w okolicy chodza jednak 15-18k ... ciekaw jestem bazy jak szybko sie uplynni, chociaz tak jak wiekszosc pisze obstawiam raczej naganianie niz kolejke chetnych

Wołaj jak sie potoczy
  • Odpowiedz
@mathkaczy niby skąd wiesz? XD no nie jest to żadna tajemnica - mieszkanie na Wiczlinie (141m a nie 144), na tym samym osiedlu koleś developerskie 160m (uzytkowe pewnie ze 120+) próbował flipowac za 1.8kk, później obniżył o 100k a później chyba o kolejne 100k; nie wiem czy jeszcze stoi ale typa popieprzyło nieźle.
  • Odpowiedz
@DildoShwaggins: hmm to drugie caly czas wisi ( https://ogloszenia.trojmiasto.pl/nieruchomosci-rynek-wtorny/kameralnie-polozony-apartament-na-fort-forest-ogl65592432.html) ale nie kojarze spadków ceny na nim. Ogólnie trójmiasto.pl powinno wprowadzić historię cen dla ogłoszenia i konsolidować te same a nie po 5 ofert tego samego mieszkania ..
ogólnie ma 15k z metra więc nie odbiega jakoś bardzo od średnich, raczej bym powiedział że jest w dole stawki bo 17-18k z metra to powoli zaczyna być norma za jakieś ciekawsze opcje
  • Odpowiedz