Wpis z mikrobloga

Dzień doberek,
ktoś z mirków używa takich garnków na indukcji może i jest w stanie się wypowiedzieć czy wszystko w porządku?

https://allegro.pl/oferta/garnki-patelnie-ingenio-emotion-11el-raczka-15107184717

Rozchodzi mi się głównie o dno garnka, kiedyś używałem garnków, które miały takie kropkowane wgłębienia na powierzchni dna i dwa razy psuła się indukcja. Coś się w środku przepalało. Majster z serwisu powiedział, że to właśnie przez to i wymieniał cały moduł z płyty.

Te garnki mają taki napis, który tworzy jakieś wgłębienia na dnie więc się zastanawiam czy warto ryzykować. Jak coś to je po prostu zwrócę.
#agd #kuchnia #gotowanie #tefal #jedzenie
cielo - Dzień doberek,
ktoś z mirków używa takich garnków na indukcji może i jest w s...

źródło: dno garnka

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@G06DbT jest taka możliwość, z drugiej strony od czasu naprawy ponad rok temu i używania garnków z całkiem płaskim dnem nic się z nią nie dzieje więc mam konflikt myśli czy ryzykować popsucie płyty i wymianę na nową czy kupić inne/lepsze garnki :)
  • Odpowiedz
@cielo: używam tefali (nie konkretnie Ingenio) które również mają wgłębienia i nic to nie szkodzi. Pewną wskazówką może być napis "induction technology" na fotce albo informacja producenta, że nadają się na płyty indukcyjne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@cielo: Używam Ingenio na indukcji od dwóch lat - garnki i patelnie. Wersja ze zdejmowalnymi uchwytami i przeźroczystymi pokrywkami. Rewelacja, bardzo je lubię. Zdejmowany uchwyt i składające się ucho pokrywki są super, i w szafkach i w lodówce. Poza tym przezroczysta pokrywka z maleńkim otworem na upust pary daje wgląd jak się gotuje.
Tylko nie myj uchwytów w zmywarce.
  • Odpowiedz
Majster z serwisu powiedział, że to właśnie przez to i wymieniał cały moduł z płyty.


@cielo: jak Ci majster źle naprawiał płytę i potem zwalał na garnki, to jeszcze nie znaczy, że coś z nimi nie tak. Pół indukcyjnego świata ich używa.
  • Odpowiedz