Wpis z mikrobloga

Obejrzalem odcinek/pilot z gen. Rajmundem Andrzejczakiem u Stanowskiego w #kanalzero Zapowiada sie cykliczny program o jakze wymownym tytule: GROUND ZERO #pdk xD. Nie chce spoilowac ale wyglada to ciekawie i mam nadzieje, ze przygotuje mnie lepiej niz #obowiazkowecwiczeniawojskowe do tego, zeby nie dac sie zabic kacapom w nadchodzacej wojnie xD ma tez byc o cyberwojnie, egzoszkieletach, dronach i innych rzeczach majacych przyciagnac mlode mieso armatnie do armii ( ͡º ͜ʖ͡º)

Z ciekawostek zdradze, ze Rajmund jest fanem #muzyka heavy metalu i na pewnym wydarzeniu mial na sobie koszulke #ironmaiden z kawalkiem "The Trooper" opowiadajaca historie Brytyjskiego zolnierza podczas Wojny Krymskiej szarzujacego naprzeciw ruskim armatom (przypadek? ... ;)

W sumie nie tak wyobrazalem sobie sataniste pijacego krew kotow na cmentarzu noca ;) z ciekawosci wyszukalem o czym jest tekst piosenki, zeby wiedziec czego sluchal jako mlody gagatek xD

Zabierzesz życie moje, lecz ja też wezmę twoje
Wystrzelisz z muszkietu, lecz ja przebiję cię na wskroś
Więc kiedy czekasz na kolejny atak
Lepiej stań, nie ma odwrotu

Róg sygnalizuje, szarża się zaczyna
Lecz na tym polu bitwy nikt nie wygrywa
Zapach gryzącego dymu i oddech koni
Gdy pędzę naprzód w pewną śmierć, oh, oh

Koń, poci się ze strachu, zrywamy do ucieczki
Potężny ryk rosyjskich dział
I gdy pędzimy w stronę ludzkiego muru
Krzyki bólu, gdy moi towarzysze padają

Przeskakujemy ciała leżące na ziemi
A Rosjanie wystrzeliwują kolejną rundę
Jesteśmy tak blisko, a jednak tak daleko
Mieliśmy walczyć innego dnia, oh, oh

Zbliżamy się, wystarczająco blisko by walczyć
Gdy Rosjanin łapie mnie na cel
Naciska spust i czuję uderzenie
Seria pocisków powala mojego konia

I leżąc tam, wpatrując się w niebo
Moje ciało jest zdrętwiałe, a gardło suche
I jak leżę zapomniany i sam
Bez łzy wyciągam moje ostatnie westchnienie, oh, oh

#wojna #rosja #ukraina #polska #wojsko #nato
#4konserwy #konfederacja #neuropa
Borg-Net - Obejrzalem odcinek/pilot z gen. Rajmundem Andrzejczakiem u Stanowskiego w ...

źródło: The_Trooper

Pobierz

Będziesz oglądał "GROUND ZERO" z Generałem u Stanowskiego?

  • Jeszcze Jak! 43.9% (43)
  • Nie. Jestę pacyfistą 56.1% (55)

Oddanych głosów: 98

  • 4
  • Odpowiedz
W sumie nie tak wyobrazalem sobie sataniste pijacego krew kotow na cmentarzu noca ;)


@Borg-Net: ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°) Iron Maiden fajne chłopaki jak trzeba to i na weselu zagrają
bombastick - >W sumie nie tak wyobrazalem sobie sataniste pijacego krew kotow na cmen...
  • Odpowiedz
  • 2
@Borg-Net w tamtych czasach oficerowie kawalerii ginęli ze swoimi żołnierzami. Od razu widać, że piosenka nie ma pokrycia w rzeczywistości, bo nas pewnie rzucą na karabiny maszynowe a sami zajmą się nacjonalizacją majątków ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Borg-Net: ogólnie inspiracją utworu "The Trooper" był wiersz brytyjskiego poety, Alferad Tennysona - "Szarża lekkiej brygady", a wiersz ten opowiada z kolei właśnie o epizodzie z bitwy pod Balaklawą, znanym pod w/w nazwą.
Bitwa, jak bitwa, ale sam jej epizod o tyle ciekawy, że ktoś z kimś się nie dogadał, wydano błędne rozkazy, które sumiennie wypełniono i Brytyjczycy ruszyli w samobójczym natarciu, w skutek czego zginęło trochę za dużo żołnierzy. Taka
  • Odpowiedz