Wpis z mikrobloga

Witam.
W mieszkaniu operator Internetu zmodernizował łącze internetowe i teraz mam światłowód 1GB.
Dawniej korzystałem z leciwego już routera wifi TP-Link TL-WR841N podłączonego bezpośrednio do kabla internetowego.
Po modernizacji łącza mam nowe urządzenie Halny HL-1GE (modem światłowodowy?) podłączony do starego routera, który zamierzam wymienić.
Czy nowy router wifi zastąpi oba urządzenia? Mam na oku TP-Link Archer AX53, ale tam nie ma on chyba wejścia na światłowód. Ma ktoś doświadczenie z tym modelem routera?
Czy dostępne są routery wifi z wejściem światłowodowym w granicach ok. 300 - 400 zł? A może tylko wymienić stary router na nowy i korzystać z obu urządzeń?
#siecikomputerowe #internet #komputery #sieci #router #wifi
  • 28
@mati1990: Podepnij się kablem LAN bezpośrednio pod ich sprzęt i sprawdź czy masz internet, jak masz to szukaj przyczyny w swoim sprzęcie a jak nie masz to zgłoś dostawcy. Tyle w temacie.
Podepnij się kablem LAN bezpośrednio pod ich sprzęt i sprawdź czy masz internet,


@kidi1: nie mam bo ich sprzęt się zawiesił z moim całym lanem

a jak nie masz to zgłoś dostawcy


@kidi1: i teraz patrz, może i owszem znajdą sprzęt ale mnie za niego obciążą i to nie będzie mi się opłacało bo mam swój tańszy. Walka z isp to jak grochem o ścianę
@mati1990: Jak ich sprzęt się mógł zawiesić jak on tylko podaje sygnał? Odłącz wszystko i podepnij się tylko do ich modemu. Jeśli tracisz internet po podłączeniu swojego sprzętu to znaczy, że masz źle skonfigurowany. Przecież Twój sprzęt nie grzebie w ustawieniach ich sprzętu.
@L3gion:
Dostawca Internetu dawał opcję wypożyczenia routera wifi (wówczas zapewne router wifi i ONT byłyby 1 urządzeniem). Była jednak opcja wyłącznie wypożyczenia urządzenia za 10 zł miesięcznie więc nie skorzystałem bo wolałem kupno własnego routera. Przy starym routerze od operatora była opcja wypożyczenia lub zakupu.
Nie było mnie w mieszkaniu jak zakładali światłowód, ale myślałem, że po prostu podłączą nowy kabel do starego routera. Po powrocie z pracy byłem mocno zdziwiony
@hetman64: Obu nie zastąpisz, ale i tak masz zajebiste szczęście że masz ONT i znasz konfigurację operatora, tylko podpiąć skrętkę z ONT do portu WAN, skonfigurować router i gotowe. Tak to by Ci dali takie gówno all-in-one i byś sobie nie zamienił sprzętu bo światłowód by szedł w router operatora i musiałbyś go mieć i tak żeby wstawić swój sprzęt. A samo ONT ciągnie mało prądu i zajmuje mało miejsca. Z