Aktywne Wpisy
Tommy__ +89
damienbudzik +5
Czytacie książki w formie fizycznej czy na czytniku?
Zastanawiam się czy nie kupić sobie jakiegoś kindla, bo czasem są fajne promocje na ebooki. Tylko nie wiem czy łatwo by mi było przeskoczyć na czytnik, bo zawsze czytałem książki w formie fizycznej.
#ksiazki #pytanie #kindle #czytajzwykopem #pytaniedoeksperta
Zastanawiam się czy nie kupić sobie jakiegoś kindla, bo czasem są fajne promocje na ebooki. Tylko nie wiem czy łatwo by mi było przeskoczyć na czytnik, bo zawsze czytałem książki w formie fizycznej.
#ksiazki #pytanie #kindle #czytajzwykopem #pytaniedoeksperta
To niezwykłe zestawienie unikatowych artystów, którzy grali dla mnie.
1. Bury, Greater Manchester, The Met 12.03.2015
Judith Owen
Judith Owen - klawisze, wokal
Leland Sklar - gitara basowa
Russel Kunkel - perkusja
Pedro Segundo - perksujonalia
2. Torwar 24.06.2015
Toto
Steve Lukather - gitara, wokal
Joseph Williams (syn Johna Williamsa) - wokal
Shannon Forest - perkusja
Lenny Castro - perkusjonalia
David Hungate - gitara basowa
David Paich - pianino, wokal
Steve Porcaro - klawisze
Jenny Douglas-Foote - wokal wspierający
Mabvuto Carpenter - wokal wspierający
3. filharmonia Katowice 15.11.2015
Steve Gadd Band
Steve Gadd - perkusja
Jimmy Johnson - gitara basowa
Michael Landau - gitara
Larry Goldings - klawisze
Walt Fowler - trąbka
4. Wawer 5.05.2019
Raz Dwa Trzy
Adam Nowak - gitara, wokal
Jacek Olejarz - perkusja
Mirosław Kowalik - gitara basowa
Jarosław Treliński - gitara
Grzegorz Szkwałek - klawisze, akordeon
Tadeusz Kulas - trąbka
Narodowy 26.06.2019
5. Nile Rodgers i Chic
Nile Rodgers - gitara, wokal
Jerry Barnes - gitara basowa, wokal wspierający
Ralph Rolle - perkusja, wokal wspierający
niedokończone
6. Phil Collins
Phil Collins - wokal, perkusjonalia
Nicolas Collins - perkusja, fortepian
Richie Garcia - perkusjonalia
Leland Sklar - gitara basowa
Brad Cole - pianino, syntezator, vocoder
Daryl Stuermer - gitara
Ronnie Caryl (1953-2023) - gitara
Amy Keys - wokal wspierający
Bridgette Bryant - wokal wspierający
Arnold McCuller - wokal wspierający
Lamont Van Hook - wokal wspierający
Harry Kim - trąbka
Dan Fornero - trąbka
George Shelby - saksofon altowy
Luis Bonilla - puzon
7. studio im. Witolda Lutosławskiego 29.12.2019
Anna Jurksztowicz
Anna Jurksztowicz - wokal
Sławomir Berny - perkusjonalia
Barłomiej Stuchlik - kontrabas
Arkadiusz Wiech - gitara
- gitara
- harfa
Katarzyna Rościńska - wokal wspierający
8. dziedziniec pałacu Potockich 15.08.2020
Atom string kwartet i Dorota Miśkiewicz
Krzysztof Lenczowski - wiolonczela
Mateusz Smoczyński - skrzypce
Dawid Lubowicz - skrzypce
Michał Zaborski - altówka
Dorota Miśkiewicz - wokal
9. Jazz na Starówce 29.08.2020
Leszek Możdżer - klawisze
Gloria Campaner - klawisze
Miłosz Pękala - perkusjonalia, elektronika
Magdalena Kordylasińska-Pękala - perkusjonalia
10. teatr Wielki 13.09.2020
Głosy Gór
Jerzy Maksymiuk - dyrygent
Janusz Olejniczak - fortepian
Jan Emil Młynarski - perkusja
Andrzej Święs - kontrabas, gitara basowa
Jan Smoczyński - instrumenty klawiszowe, vocoder
Atom string kwartet
Krzysztof Lenczowski - wiolonczela
Mateusz Smoczyński - skrzypce
Dawid Lubowicz - skrzypce
Michał Zaborski - altówka
kwartet góralski Sebastiana Karpiela-Bułecki
Sebastian Karpiel-Bułecka – wokal, skrzypce, dudy podhalańskie, instrumenty pasterskie
Bartłomiej Kudasik – skrzypce, altówka
Wojciech Topa – skrzypce
Józef Chyc – basy podhalańskie
Neo kwartet
Karolina Piątkowska-Nowicka – skrzypce
Paweł Kapica – skrzypce
Michał Markiewicz – altówka
Krzysztof Pawłowski – wiolonczela
11. pałac na wodzie, Łazienki Królewskie 3.07.2021
Atom string kwartet
Krzysztof Lenczowski - wiolonczela
Mateusz Smoczyński - skrzypce
Dawid Lubowicz - skrzypce
Michał Zaborski - altówka
12. Falenica 24.07.2021
String Connection
Krzesimir Dębski - skrzypce, śpiew, jodłowanie po falenicku
Krzysztof Przybyłowicz - perkusja
Krzysztof Ścierański - gitara basowa
Andrzej Olejniczak - saksofon
13. dziedziniec pałacu Potockich 6.08.2021
Atom/Wind oktet, Karłowicz Recomposed
Krzysztof Lenczowski - wiolonczela
Mateusz Smoczyński - skrzypce
Dawid Lubowicz - skrzypce
Michał Zaborski - altówka
Filippo Del Noce - flet
Mateusz Żurawski - obój
Edyta Moroz - fagot
Piotr Wybraniec - klarnet
14. pod pałacem 21.08.2021
Mitch and Mitch, utwory Enniego Morricone
Maciej Moruś - perkusja
Anna Brachaczek - gitara basowa
Małgorzata Sarbak - fortepian, klawesyn
Bartłomiej Tyciński - gitara
Anna Baran - waltornia
Magdalena Gaździca - flet, wokal
Magdalena Kordylasińska-Pękala - instrumenty perkusyjne
sekcja smyczkowa Sinfonii Varsovii
15. Sinfonia Varsovia kameralnie 29.08.2021
kompozycje Claudego Bollinga
Piotr Kostrzewa - perkusja
Tomasz Szymański - kontrabas
Hanna Turonek - flet
Tymoteusz Hartman - fortepian
16. kino Iluzjon 23.10.2021
podkład do filmu niemego Ekspresem wśród grzmotów i błyskawic
Atom string kwartet i Marcin Albert Steczkowski
Krzysztof Lenczowski - wiolonczela
Mateusz Smoczyński - skrzypce
Dawid Lubowicz - skrzypce
Michał Zaborski - altówka
Marcin Albert Steczkowski - trąbka, elektronika
17. Radom 30.04.2022
Michał Zaborski kwartet, Feeling Earth
Michał Zaborski - altówka
Nikola Kołodziejczyk - klawisze
Michał Bryndal - perkusja
Maciej Szczyciński - kontrabas, gitara basowa
Małgorzata Markiewicz - wokal
Radomska Orkiestra Kameralna
18. świetlica wolności 11.05.2023
Oberkas Travel
Jan Emil Młynarski - perkusja
Piotr Domagalski - basetla
Piotr Zabrodzki - klawisze
Mateusz Niwiński - skrzypce
19. podziemia kamedulskie 15.06.2023
Adam Oleś kwartet
Adam Oleś - pianino, wiolonczela
Dominik Klimczak - perkusja
Dominika Kierpec-Kontny - śpiew, wiolonczela
Tomasz Kałwak - klawisze
20. ogród botaniczny uniwersytetu wrocławskiego 18.06.2023
ShataQS
Małgorzata Kuś - wokal
Dominik Klimczak - perkusja
Sławomir Berny - perkusjonalia
Bartek Chojnacki - kontrabas
Katarzyna Pakosa - wokal wspierający
Michał Rudaś - wokal wspierający
Maciej Czemplik - gitara
Leszek Możdżer - fortepian
21. fort Sokolnickiego 2.07.2023
Wielbłądy
Gwidon Cybulski - wokal, gitara, ngoni, balafon, harmonijka
Mateusz Szemraj - oud
Jakub Pogorzelski - żółwik
Sebastian Wielądek - flet
Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego 29.07.2023
22. My sonic horizon
Maciej Hałoń - hang drum, perkusjonalia
Żaneta Seweryn - cymbały, lira korbowa
Jacek Hołubowski - akordeon
Leszek Hefi Wiśniowski - flet
23. odgłosy kosmosu
Sebastian Soberski - laptop
24. Świątynia Opatrzności Bożej 7.09.2023
festiwal Współistnienie
Maria Pomianowska - suka biłgorajska
Mingjie Yu - cydra, zeng xiaomeng
25. Świątynia Opatrzności Bożej 8.09.2023
festiwal Współistnienie
Józef Skrzek - organy kościelne, śpiew
26. Świątynia Opatrzności Bożej 9.09.2023
festiwal Współistnienie
ansambl MILO
Milo Kurtis - perkusjonalia, wokal, dęte
Mateusz Szemraj - oud
Adeb Chamoun - perkusjonalia
Bartosz Smorągiewicz - saksofon
Masha Natanson - wokal
Skrzyżowanie Kultur 15.09.2023
27. A.G.A trio
Arsen Petrosyan - duduk
Mikail Yakut - akordeon
Deniz Mahir Kartal - gitara, kaval
28. Iberi
Buba Murgulia - wokal, panduri, chonguri
Luka Chigvinadze - wokal
Tornike Dzadzamia - wokal
Aleksandre Birkaia - wokal, panduri, chonguri, gitara
Nikoloz Birkaia - wokal, panduri, chonguri
David Kavtaradze - wokal, panduri, chonguri, duduk
Giorgi Janashia - wokal, panduri, gitara
Skrzyżowanie Kultur 16.09.2023
29. Tamikrest
Ousmane Ag Mossa - gitara, wokal
Cheicke Ag Tiglia - gitara basowa
Paul Salvagnac - gitara
Nicolas Grupp - perkusja
30. Vieux Farka Toure
Vieux Farka Toure - gitara, wokal
Adama Kone - perkusja, żółwik
Marshall Henry - gitara basowa, wokal wspierający
Skrzyżowanie Kultur 17.09.2023
31. Sara Correia
Sara Correia - wokal
Frederico Gato - gitara basowa akustyczna
- gitara
- gitara
32. Emilio Moret
Emilio Moret - wokal
Pedro Aguilar - gitara basowa
Osvaldo Pegudo - perkusjonalia
niedokończone
33. namiot pod teatrem Wielkim 24.09.2023
big band uniwersytetu Chopina
Piotr Kostrzewa - dyrygent
Tomasz Szymański - gitara basowa
-kontrabas
Wojciech Kostrzewa - perkusja
-perkusjonalia
-gitara
-gitara
sekcja dęta
festiwal muzyki mniejszości narodowych i etnicznych Rzeczypospolitej 9.10.2023
34. Kapela ze wsi Warszawa
Maciej Szajkowski - perkusjonalia
niedokończone
35. Maniucha i Ksawery
Maniucha Bikont - wokal
Ksawery Wójciński - kontrabas, wokal wspierający
festiwal muzyki mniejszości narodowych i etnicznych Rzeczypospolitej 10.10.2023
36. Karolina Cicha i spółka
Karolina Cicha - wokal, akordeon, klawisze
Karolina Matuszkiewicz - skrzypce, wokal
Patrycja Betley - perkusjonalia
Mateusz Szemraj - cymbały, sad, oud, mandola
37. Troye Zillia
Anastasiya Voytyuk - wokal, bandura
Wojciech Nędza - gitara basowa
Nikodem Pospieszalski - perkusja
Jacek Kafka - klawisze
festiwal muzyki mniejszości narodowych i etnicznych Rzeczypospolitej 11.10.2023
38. Drum Freaks
Milo Kurtis - perkusjonalia, trąbka
Mateusz Szemraj - gitara, oud
Masha Natanson - wokal, skrzypce
Bartosz Smorągiewicz - saksofon, duduk
Marta Zalewska - gitara basowa, skrzypce
Adam Lewandowski - perkusja
Kuba Kinsner - perkusjonalia
39. orkiestra pw. św. Mikołaja
Anna Kołodziej - skrzypce, wokal
Zbigniew Kowalczyk - gitara basowa, wokal
Jacek Warszawa - perkusja
Bogdan Bracha - skrzypce, wokal
Marcin Skrzypek - gitara, wokal, kobza
40. Centrum Kultury i Sztuki Siedlce 22.10.2023
Maanam: Lipstick on the glass
Dorota Kaczorek - wokal
Robert Protasewicz - perkusja
Marek Matwiejczyk - gitara basowa
Daniel Popek - gitara
Andrzej Maleńczuk - gitara
Krzysztof Chromiński - klawisze
grupa wokalno-aktorska teatru Es
41. Ursynowskie Centrum Kultury 25.11.2023
Chain ansambl, kompozycja Canto Ostinato komp. Simeon Ten Holt
Małgorzata Walentynowicz - klawisze
Andrzej Bauer - wiolonczela
Miłosz Pękala - wibrafon, hang drum, perkusja
Magdalena Kordylasińska-Pękala - marimba, pad, perkusjonalia
Cezary Duchnowski - elektronika
#mensa
1. Majka jeżoska - w przedszkolu
2. Stare Dobre Małżeństwo
3. różnej maści bluesowi/jazzowi artyści grający tu i ówdzie po knajpach, których imienia nikt nie zna, choć grają lepiej niż cały mainstream razem wzięty