Wpis z mikrobloga

Panowie bo trzymam Teslę już trzy lata i jestem na zero. Uwzględniając inflację jest jeszcze gorzej. Kiedy to urośnie? Patrzę jak odjeżdża pociąg np. Nvidia, Dino, Asbis.
#gielda #tesla
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kryptoholik: @widmo82: @anonimowy_programista @zibizz1: było 298$ kilka miesięcy temu.

Jeśli ktoś mówi, że w cenę jest wliczone kilka modeli samochodów do przodu to znaczy, że nie rozumie jak wyceniane są spółki technologiczne.

Ja twierdzę, że nawet Cybertruck nie jest, ale WallStreet nie wierzy Elonowi, więc muszą przemówić wyniki (zysk netto / marże / przychód) tak
  • Odpowiedz
@Technolust

-Optimus będzie pracował w fabrykach już w przyszłym roku


Za 2 tygodnie xD tak jak FSD

O tym właśnie napisałem że wartość akcji uwzględnia przyszłe osiągnięcia, w poprzednich latach Tesla rosła 50% co rok i akcje uwzględniają taki wzrostu w kolejnych latach, a w 2023 wzrost się załamał, zarówno w magazynach jak i w samochodach Tesla nie jest już w stanie utrzymać takiego wzrostu. 20% rocznie to będzie maks, jeden
  • Odpowiedz
@zibizz1: wiadomo, że powtórzyłem co powiedział Musk na konferencji z Optimusem. Wiadomo, że trzeba być sceptycznym, ale wytrenowanie kilku robotów do końca przyszłego roku (2 lata) żeby coś montowały w kilku miejscach, to nie jest dla nich jakiś duży problem. Problem będzie z generalizacją tych zadań.

W zeszłym roku nie było wzrostu o 50%, 50% to tylko skumulowamy CAGR od 2020 w ttm roku owszem pierwszy raz od 2020 dostaniemy
  • Odpowiedz