Wpis z mikrobloga

@gm_gl badanie krwi prywatnie? Po co? U rodzinnego dostajesz skierowanie i możesz iść na pobranie krwi tego samego dnia a wyniki po 24h. U endokrynologa badanie krwi to podstawa, bez tego ci zrobi USG o ile ma taką opcję w gabinecie
@0caffe: Przy okazji badań krwi, chciałem jeszcze zrobić badania testosteronu wolnego jak i całkowitego. W sumie poziom testosteronu to główny powód, dlaczego chcę udać się do endokrynologa.
@gm_gl to na testosteron może tylko endokrynolog, myślałem że z czymś innym problem bo rodzinny może wystawić skierowanie na TSH i tak jest szybciej bo idziesz od razu z wynikami...

To w twoim przypadku idziesz do endokrynologa prywatnie, dostajesz skierowanie na badanie krwi i wracasz na kolejna wizytę
@0caffe: Patrzyłem właśnie i np. w Luxmedzie, mogę zrobić właśnie te badania testosteronu wolny, całkowity i krew. Myslałem, że tak będzie szybciej. Czyli piszesz, żeby po prostu pójśc na pierwsza wizyte, bez badan i wtedy dostac skierowanie? :D
\
@gm_gl tylko raz robiłem badania prywatnie przed prywatną wizytą i lekarz miał problem ze robiłem w tamtym miejscu i mnie i tak wysłał w inne miejsce na badanie więc ciężko mi powiedzieć xD
@gm_gl do endokrynologa na NFZ to jest prawdopodobnie (mocno zależy od lokalizacji) kilka miesięcy. Prywatnie zapalcisz kilka stówek. Od rodzinnego badania krwi, moczu też nie zaszkodzi mieć. Z krwi musi pojsc minimum tsh T4 i T3
@czainek: Sprawdzałem na NFZ, to najbliżej za 2 miesiące a zależy mi na czasie. Jestem przygotowany na koszta ;(. Wydaje mi sie, ze idac prywatnie lekarz bardziej zadba o diagnoze XD.
@0caffe
@hurb
Tak jeszcze tylko dopytam, czy endokrynolog to będzie odpowiedni lekarz żeby się udać z obawami dot. poziomu testosteronu?
Kiedyś jak byłem u rodzinnego (wynik mocno słaby/przeciętny, a badania robiłem prywatnie) to powiedział, że to normalny poziom. Wyszło mi
Endokrynolog jest od hormonów wszystkich. Powiem Ci na przykładzie TSH. Są widełki TSH i możesz się w nich mieścić ale są to ogólne widełki. Inne są dla kobiety która jest w wieku rozrodczym a inne dla kobiety po menopauzie