Wpis z mikrobloga

@Bodzias1844: chcąc ustalić źródło wycieku, stosuj aliasy e-mail, niektóre skrzynki dają możliwość utworzenia kilku, okresowo zmieniaj i różne do różnych serwisów. Wtedy wiesz kto go znał, więc łatwiej ustalisz od kogo wyciek.

Jak adres używany jednie na allegro, to pewnie wyciek przez jakiegoś sprzedawcę, zdarzało się tak, ale wcale nie od ostatniego, od wycieku do spamu często sporo mija. Później wysyłają losowo, nie śledząc, że coś się teraz kupiło.
@wkto: no ten adres mam tylko do allegro i za każdym razem jak się zapomnę i wybiorę wysyłkę pocztexem to później pełno spamu przez tydzień na przykład, później spokój jest do kolejnego zagapienia xD
@Bodzias1844: raczej przypadek, spamują okresowo, jakby znali dokładne dane transakcji, to by je podali dla wiarygodności. No ale zawsze można zrobić test i dać świeży alias do tylko jednego zakupu, wtedy łatwo potwierdzisz.
@Bodzias1844
Też takie dostaje, a od dawna nic przez neta nie kupowałem.
A w niektórych mailach jest w stopce info, że to reklama i link do supportu tiktoka (konta na tiktoku nie mam). Plus cała stopka firmowa.