Wpis z mikrobloga

mirasy mam prośbę o przerobienie tego projektu tak, aby średnica ssawki wewnętrzna (ta większa) miała równo 35mm


@cracker:

a nie mozesz sobie tego po prostu przeskalowac w slicerze?
@cracker nie mam pojecia o tym :/ kupilem drukarke uzywana, wydrukowalem benchy bo byl na karcie i tyle z mojego doswiadczenia. A ten element potrzebuje po prostu na dzis
@cracker mogą być, można np posłużyć się modyfikatorem czy dodatkowym obiektem. (wrzucając np walec o ustawionej średnicy dokładnie jak chcesz, chyba wszystkie slicery mają taką opcję "wstawiania podstawowych figur" ) i wtedy skalujac by pasowało, potem wyrzucasz pomocniczy walec i gotowe.
Tak najprościej, to sobie wydrukuj kilka warstw, zmierz i już będziesz wiedział, na ile % przeskalować. Potem tylko skala po x/y (albo po wszystkich wymiarach) i gotowe. W Cura jak klikniesz obiekt, to masz po lewej właśnie między innymi skalowanie. Całość w jakieś 15 minut ogarniesz. ;) W cura jest też linijka (mierzy odległość między dwoma punktami, tylko nie pamiętam, czy to default, czy trzeba doinstalować z marketplace. Jak użyjesz, druk próbny
Tak najprościej, to sobie wydrukuj kilka warstw, zmierz i już będziesz wiedział, na ile % przeskalować.


@dzidol: ale po co? Wrzucasz obiekt do slicera, wrzucasz "add part:cylinder", ustawiasz scale dla cylinder tyle ile ma być (tu 35mm), i ustawiasz jego pozycję na 0,0,0 (strzałki w 4 kierunkach) - jest idealnie w osi obiektu. Potem klikasz w obiekt-lejek, klikasz Scale - i skalujesz pomalutku tak, by był idealnie "na cylindrze" opięty. Gotowe,
hrumque - >Tak najprościej, to sobie wydrukuj kilka warstw, zmierz i już będziesz wie...

źródło: cylinder

Pobierz
@hrumque: Po to, że gość totalnie nie ogarnia. To mu wyliczyłem możliwości. Wliczając takie, co nie wymagają znajomości slicera. Inna rzecz, że nawet nie czyta, co ma w projekcie na thingiverse, bo tam wszystko pięknie opisane.

Swoją drogą, jak wspominałem, Cura ma (nie pamiętam, czy w bebechach, czy plugin potrzebny) pomiar odległości pomiędzy punktami. Tutaj może po Twojemu łatwiej, ale w bardziej ogólnym przypadku zanim sobie poprzesuwam, poobracam, to 3 razy