Wpis z mikrobloga

Jeśli będziesz posiadał wiele routerów zigbee ( gniazdek, włączników) to cały dom pokryjesz zasięgiem.
Jeśli urządzenie nie podłączy się bezpośrednio do koordynatora, połączy się przez router ( ZigBee Mesh)
@Androo: Cos w tym stylu. Router przekazuje wiadomości pomiędzy urządzeniem końcowym a innym routerem albo koordynatorem. Więc większość urządzeń które są zasilane na stałe będą zwiększać zasięg. Upewnij się tylko że nie wyłączasz ich z prądu bo się mogą rzeczy wysypywać.
Możesz też kupić router jako dedykowane urządzenie do gniazdka, Ikea takie sprzedaje ale skoro żarówki itp to robią to nie wiem czy jest sens.
Czyli każde kolejne urządzenie działa jak wzmacniacz?


@Androo: urządzenia zasilane z gniazdka powinny służyć jako routery zigbee (zasilane z baterii już routerami nie są)

powinny: bo spotkałem się na necie z informacją, że nie zawsze tak jest (przykładowo w recenzji jakiej taniej żarówki na aliexpress)

routery: dla mnie to trochę głupia nazwa, bo wprowadza w błąd -> bardziej pasowałoby mi repeatery -> bo ich zadaniem jest powiększać zasięg sieci