Wpis z mikrobloga

#lekarz #lekarzpoz #szpital #medycyna
Czy jak mamy skierowanie od lekarza do szpitala (pilne, na oddział) - to czy szpital sam decyduje niezależnie od skierowania
a) czy pacjent jest pilny czy trafia do zwykłej kolejki?
b) czy ambulatoryjnie czy trafia na oddział i jaki?

1.Jaki jest średni czas oczekiwania przypadku pilnego?
2.Od czego zależy przyjęcie ambulatoryjne a na oddział?
3.Czy pacjent może się dowiedzieć w jakim trybie byłby przyjęty i jaka diagnostyka byłabym przeprowadzona czy musi NAJPIERW oddać skierowanie?
4.Czy szpital może odmówić przyjęcia?
Wolałbym wybrać placówkę gdzie byłaby przewidziana lepsza i szersza diagnostyka.

Czy ktoś zawodowo w temacie mógłby mi poświęcić chwile na priv lub odpowiedzieć na powyższe?
Oszczędzi mi to godzin prób dodzwonienia się do placówek.
  • 7
@DeringeR: zależy od szpitala i oddziału i zależy jak bardzo pilny jest to stan, czasami jest tak że idziesz ze skierowaniem do sekretariatu oddziału i tam wpisują się na listę przyjęcia, czasami i tak musisz przyjść do poradni przyszpitalnej i tam np lekarz cię bada i kwalifikuje cię do zabiegu operacyjnego i wpisują cię do kolejki, czasami jak stan jest ciężki to ludzie idą z takim skierowaniem na SOR i są
@DeringeR: Ja jak miałem skierowanie na oddział chirurgiczny ze wskazaniem Pilne to musiałem się ustawić w kolejce do gabinetu ordynatora i modlić by uznał że rzeczywiście trzeba mnie przyjąć poza kolejnością. U mnie w jedynym większym szpitalu w okolicy to ordynator jest bogiem i tylko od niego zależy przyspieszenie przyjęcia
@darek-jg I bardzo dobrze ze tak jest - bo lekarz faktycznie porozmawia z pacjentem/przeczyta na skierowaniu i ten pilny od 10 lat pęcherzyk do cholecystektomii dostanie termin za miesiąc a noga do amputacji zagrażająca sepsa za tydzień.
  • 0
@alteron:
A myślisz że jest to możliwe załatwić telefonicznie czy trzeba osobiście?
Czy oni zawsze pytają o objawy przy rejestracji żeby określić pilność? U mnie na skierowaniu nie są wypisane, tylko "proszę o badania".

Tutaj jeszcze się powtórzę z najważniejszym, czy oni mi powiedzą jakie badania będą robić ZANIM tam zapisze się/oddam skierowanie?
Bo generalnie powiedziano mi co jest konieczne ale jak każdy szpital robi to inaczej...
@DeringeR: Loool jakiś lekarz napisał ci skierowanie na PILNE z napisaniem proszę o badania? Badania w kierunku czego. Z takim skierowaniem pewnie i tak po prostu cię wpiszą w kolejkę to pewnie możesz podać numer telefonicznie xD