Wpis z mikrobloga

#zwiazki #rozowepaski #logikarozowychpaskow #niebieskiepaski #slub
Red flag u faceta:
- nie pozwala pozostać kobiecie przy jej nazwisku

Zmuszanie kobiet do zmiany nazwiska jest przejawem przemocy psychicznej. Już dawno temu zmuszanie kobiet do zapomnienia o swojej tożsamości po ślubie powinno odejść w zapomnienie.

Czy chłop zmieniłby swoje nazwisko? Nigdy w życiu... Dla niego to ujma na honorze. Dlaczego kobieta ma to robić? Pomyślcie sobie że przez 30 lat używaliście swojego imienia i nazwiska, a po ślubie masz zmieniać jak się nazywasz bo taka jest kultura... Jakby twoja tożsamość, twoja przeszłość nie liczy się... bo wzięłaś ślub

Zapytajcie swojego kolegi czy zmieniłby swoje nazwisko niekoniecznie po ślubie na nazwisko innej rodziny.... Mężczyźni boją się tego, bo zmiana nazwiska jest jak utrata honoru., ale nie przeszkadza im to żeby naciskać na kobiety. Gdy kobieta chce pozastać przy swoim to urządzają awantury, manipulują, nie wszyscy ale 90% mężczyzn to takie miękkie f***ty.

Nigdy nie zmienię nazwiska po ślubie. Nie wyobrażam sobie żeby w wieku dorosłym, w połowie zycia przedstawiać się obcym nazwiskiem to jest przemocowy średniowieczny zwyczaj który mężczyźni stosują na kobietach.

Jeśli kobieta nie zgodzi się modyfikację nazwiska, to ryzykuje tym że honor księciunia będzie urażony i może z nią zerwać... Mówi się że kobiety wynajdują dziwne powody do kłótni, ale uwieżcie mi że 90 % mężczyzn miałoby z tym problem że kobieta chce zosatć przy swoim nazwisku.

Chłop nie zmieni swojego nazwiska ale kobietę dręczy żeby odwalała jakieś średniowieczne gusło.

Zmiana nazwiska to utrata tożsamości, to jest ogromy ciężar psychyczny dla kobiet, pożeganianie się z własnymi rodzinnymi korzeniam na rzecz obcego nazwiska i widzi mi się chłopa........... kobiety nie zmieniajcie nazwisk.
  • 23
  • Odpowiedz
- nie pozwala pozostać kobiecie przy jej nazwisku


@klewerewel: jeśli będę się drugi raz oświadczał to zapytam "Czy zostaniesz panią Kowalczyk?", uniknę paskudzenia sobie życia z kobietą która odrzuca tradycję nawet nie wiedząc skąd pochodzi i jakie znaczenia ma w dzisiejszym świecie.

Z drugiej strony jakbym był "Jaszczur" bądź "Kiełbasa" to bym zmienił na "Gabeńskiego" czy innego "Grasiaka" przy okazji ślubu.
  • Odpowiedz
  • 2
@LeKosmita: dziecko powinno mieć nazwisko kobiety bo ona urodziła, nazwiska powinny się dziedziczyć po kobietach, bo one rodzą dzieci a chłopy wymyślili sobie narzucanie swoich nazwisk. Niby dlaczego?????? Oni dzieci nie rodza
  • Odpowiedz
@klewerewel: zmieniłem swoje nazwisko po ślubie bo miałem brzydkie i często byłem przez to prześladowany za dzieciaka w szkole i nie chciałem by moje dzieci przechodziły to samo. Ale za to jestem pierwszym facetem mojej kobiety i nie mam w związku żadnych problemów. Nawet się przez te 8 lat nigdy nie kłóciliśmy. Z Tobą nie wytrzymał bym pewnie kilku godzin.
  • Odpowiedz
  • 31
Zmuszanie kobiet do zmiany nazwiska jest przejawem przemocy psychicznej


Przejawem przemocy psychicznej jest zmuszanie bogu ducha winnych ludzi do czytania twojego #!$%@?
  • Odpowiedz
@klewerewel po ślubie rodziców, dziecko ma nazwisko ojca. Więcej wtedy matka musi udowadniać (bo została przy swoim) że on ajest matką. Trochę kłopotliwe w sądzie np, w urzędach, w stresowych sytuacjach¯_(ツ)_/¯ 2/10 bo odpisałem
  • Odpowiedz
@LeKosmita: Rodzice mogą wskazać nazwisko jednego z nich albo nazwisko utworzone przez połączenie nazwiska matki z nazwiskiem ojca dziecka. Jeżeli rodzice nie złożyli zgodnych oświadczeń w sprawie nazwiska dziecka, nosi ono nazwisko składające się z nazwiska matki i dołączonego do niego nazwiska ojca.
  • Odpowiedz
@klewerewel: myślę że jako rodzina powinno się mieć wspólne nazwisko ale powinno się wybrać takie, które jest ładniejsze po prostu. Patologią dla mnie jest jak baba z jakimś ładnym/neutralnym nazwiskiem, jakaś Milewska, bierze nazwisko męża typu Kiełbasa bo TAK i #!$%@? XD
  • Odpowiedz