Wpis z mikrobloga

Czytam dzisiaj, że Unia chce wolnego handlu z ukrainą ponad naszymi głowami, że zamierza dać ukrom 50 miliardów €, żeby to rozkradli i zmarnowali, że rolne przedsiębiorstwa ukraińskie są tak wielkie, że każde w pojedynkę może zaorać nasz sektor spożywczy, a mimo to unijni biurokraci (pewnie skorumpowani) chcą im dać nieograniczony dostęp do naszego rynku. Dalej czytam, że drób produkowany na ukrainie w niewiadomo jakich warunkach i czym karmiony jest przewożony do Holandii, tam przepakowany i sprzedawany w detalu jako produkt UE poniżej kosztów wytworzenia w Polsce. Do tego jeszcze ukraińskie firmy transportowe zażynają nasz rynek przewozów nieuczciwą konkurencją bez żadnych biurokratycznych barier. Im dłużej to wszystko obserwuję, tym bardziej nienawidzę tego skorumpowanego, sztucznego tworu. Karykatura ruskiego miru, tylko w jeszcze bardziej zdemoralizowanym wydaniu. Sam pomysł, że mieliby kiedykolwiek dołączyć do UE wzbudza we mnie taką odrazę, że nie da się tego opisać słowami. Mam nadzieję, że ta wojna skończy się bardzo szybko i w zgoła inny sposób, niż by się to tutejszym Bajzedom marzyło.

Do poczytania pod rozwagę:
https://wiadomosci.wp.pl/najwieksze-rolnicze-korporacje-z-ukrainy-tutaj-trzeba-ostrzegac-6990329966603232a

#ukraina #gospodarka #uniaeuropejska
JudzinStouner - Czytam dzisiaj, że Unia chce wolnego handlu z ukrainą ponad naszymi g...

źródło: FireShot Capture 101 - Największe rolnicze korporacje z Ukrainy. _Tutaj trzeba ostrzegać_ - _ - wiadomosci.wp.pl_page-0001

Pobierz
  • 14
@robertkk: wiesz, tylko oni to robią za hajs, a ja z przekonania. Oni jako trolle piszą te rzeczy na polecenie i w sumie mają w dupie, o co w tym wszystkim chodzi, a dla mnie to są rzeczy dotykające mnie bezpośrednio. Chcesz zgadywać w jakiej branży prowadzę firmę? Powiem Ci od razu - w transporcie. Po rolnikach jesteśmy chyba najbardziej #!$%@? na banderowców ludźmi w Polsce.
@owsikalfred Nie są równie zdemoralizowani. Jedni chcą na zachód i się cywilizować a drudzy chcą żeby wszystkim było tak samo #!$%@?. To raz. Do tego tylko jedno z tych państw regularnie wywołuje konflikty, napada i grozi sąsiadom.
tylko na Ukrainie od 2014 stopniowo się poprawia


@Rasteris: Hahahahaha. O czym ty chłopie piszesz? W 2014r. mieli wojnę domową w Donbasie, teraz mają pełnoskalową wojnę z Rosją. Wprawdzie już wtedy prześladowano opozycję na Ukrainie ale obecnie partie opozycyjne zostały praktycznie zlikwidowane. Zamknięto też niezależne telewizje, a dziennikarze regularnie giną w zamachach (lub w więzieniu). Korupcja osiągnęła niewyobrażalne rozmiary
@robertkk: Unia się zgodziła, bo z dużą dozą prawdopodobieństwa zaszła tam korupcja stulecia, a polscy politycy na takim levelu i tak nigdy nie mieli nic do gadania. Skoro to bije bezpośrednio w zwykłych ludzi, to nie wymagaj, żebyśmy prowadzili śledztwa, a spodziewaj się, że złość znajdzie w końcu ujście.
W ogóle pomyśl o tym, jak zdesperowane i biedne było niemieckie społeczeństwo w latach dwudziestych, jak łatwo dało się zmanipulować i do
@Rasteris: Hahahahaha. O czym ty chłopie piszesz? W 2014r. mieli wojnę domową w Donbasie, teraz mają pełnoskalową wojnę z Rosją. Wprawdzie już wtedy prześladowano opozycję na Ukrainie ale obecnie partie opozycyjne zostały praktycznie zlikwidowane. Zamknięto też niezależne telewizje, a dziennikarze regularnie giną w zamachach (lub w więzieniu). Korupcja osiągnęła niewyobrażalne rozmiary


@joazaxa: Nie ośmieszaj się już wania, idź zobacz czy fiutin nowe rakiety zrobił czy coś. Jak was łatwo koniasze
200Amra - >@Rasteris: Hahahahaha. O czym ty chłopie piszesz? W 2014r. mieli wojnę dom...

źródło: Zrzut ekranu 2023-11-11 120435

Pobierz