Wpis z mikrobloga

Mirki, kupiłem jakąś ładowarkę samochodową z magsafe #iphone i nawet połaziłem za obudową kompatybilną z magsafe, żeby w końcu skorzystać z tej wygody że po prostu przykładam telefon i się trzyma.

Dokładniej to takie coś: https://www.mediaexpert.pl/smartfony-i-zegarki/akcesoria-do-telefonow/uchwyty-do-telefonow/uchwyt-na-telefon-tech-protect-mm15w-v1-magsafe-charger-15w-czarny

No i kupiłem nawet całkiem sensowny zasilacz samochodowy, zdaje się - szczerze mówiąc nie wiem jaki, bo wywaliłem pudełko, ale coś tam było o 45W i ma USB-C i USB-A.
Założenie było takie, że po USB-C podłączam ładowarkę, a na USB-A podłączam zasilanie do kamerki samochodowej.

I wszystko by było dobrze, tylko... okazało się, że ładowarka sprawuje się nawet lepiej niż przypuszczałem i chyba robi ajfonowi quickcharge (pojawia się obrazek jak w załączniku - chyba to jest właśnie oznaka QC?) Ale... robi to tylko na oryginalnym kabelku od ładowarki, który ma końcówkę USB-A. Tymczasem próbowałem kilka kabelków USBC-USBC, zarówno takich dziadowskich, jak i takich z PD 65W (macbook się na nich normalnie ładuje) - i za każdym razem porażka, nie ma tego QC ()

Co jest grane? W sumie jeszcze nie próbowałem podłączyć tej ładowarki do jakiegoś stacjonarnego zasilacza USB-C, może ten samochodowy ma jakieś upośledzone USB-C? Jakieś pomysły?
enron - Mirki, kupiłem jakąś ładowarkę samochodową z magsafe #iphone i nawet połaziłe...

źródło: IMG_0821

Pobierz
  • 1
@enron: wszedłem właśnie w ustawienia baterii - czy ten znaczek błyskawicy oznacza właśnie QC? W samochodzie dzisiaj byłem przez 15 minut, więc niewykluczone że po prostu nie pokaże błyskawicy bo było za krótko... Wieczorem wezmę ładowarkę do domu i potestuję.
enron - @enron: wszedłem właśnie w ustawienia baterii - czy ten znaczek błyskawicy oz...

źródło: IMG_ED94BAC21A1E-1

Pobierz