Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy opłaca się kupować oczyszczacze powietrza z temu/alieexpress za te max 200zł? Więcej nie mam zamiaru wydawać (w szczegolnosci tych #xiaomi i innych dupereli za ponad 1000zł, tyle to nawet w rok nie zaoszczędzę) a mam mały pokój 12m2. Wkurza mnie że nie mozna otworzyć okien bo jbie smrodem albo papierochami
#smog #oczyszczaczpowietrza #srodowisko #zdrowie #kiciochpyta



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Jailer
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 14
Czy opłaca się kupować oczyszczacze powietrza z temu/alieexpress za te max 200zł?


@mirko_anonim: podstawowe pytanie brzmi, co z serwisem, co z czesciami zamiennymi i co chociazby z filtrami.

Za 300zl na allegro masz Xiaomi Purifier 4 Compact, z oficjalnej dystrybucji z 2 latami GW i mozliwym zwrotem jesli ci nie podejdzie, plus szeroka oferta czesci filtrow itd.
Nie bardzo rozumiem, czemu ten oczyszczac mialby byc gorszy od jakiegos noname z ali
@mirko_anonim: j.w dorzuć trochę więcej i kup se xiaomi za te ~300zł+ dostosowany do wielkości pokoju. Prosta konstrukcja, fajna apka i tylko raz na rok (albo i rzadziej jak nie używasz na codzień) musisz filtr wymienić
j.w dorzuć trochę więcej i kup se xiaomi za te ~300zł+ dostosowany do wielkości pokoju. Prosta konstrukcja, fajna apka i tylko raz na rok (albo i rzadziej jak nie używasz na codzień) musisz filtr wymienić


@Piks0n: A one coś pomagają te oczyszczacze faktycznie jak nie żyję w zanieczyszczonych miejscach?
@sprawdzajacy: Smog na niskim poziomie moze być dla ciebie niewyczuwalny, ale wciąż może coś lecieć z dworu. Poza tym z kurzu też trochę czyści powietrze. Imo must have dla każdego.

A z wilgotnością to mówie, warto sobie higrometr kupić i sprawdzać, 45-50% będzie ok, teoretycznie może być do 60%, ale to już zaduch straszny, a z kolei 40%, które tez może byc w teorii, to już trochę sucho
Smog na niskim poziomie moze być dla ciebie niewyczuwalny, ale wciąż może coś lecieć z dworu. Poza tym z kurzu też trochę czyści powietrze. Imo must have dla każdego.


@Piks0n: u mnie tylko wali z oczyszczalni czasami i ze spalarnii xd pyły te pm są w miarę ok
myślę że wilgotność może pomóc bo zimą schucho w mieszkaniu a latem zalezy
A z wilgotnością to mówie, warto sobie higrometr kupić i sprawdzać, 45-50% będzie ok, teoretycznie może być do 60%, ale to już zaduch straszny, a z kolei 40%, które tez może byc w teorii, to już trochę sucho


@Piks0n: dzięki ciekawe
Moim zdaniem się nie opłaca, bo będzie problem z ewentualną gwarancją. Za 6 stówek kupisz porządny stadler form i spokojnie ci oczyści powietrze na takim metrażu, a to przyzwoita szwajcarska marka.