Wpis z mikrobloga

Mam takie rzuty osłabienia kończyn lewej strony ciała. Trwają kilka dni, może dłużej. Po prostu lewa i prawa ręka jest jakby zmęczona, może nawet inaczej je czuję. W jednym rzucie lewa noga też często mnie mrowiła. Jakieś pomysły co to się dzieje? Mam umówione już wizyty u neurologa i kardiologa, ale jeszcze chwilę przyjdzie mi na nie poczekać. Kiedyś przy rzucie dzwoniłem do dziewczyny żeby szybko przyjeżdżała bo ofc wydawało mi się że mam wylew xD dodam że mam zaburzenia depresyjno-lękowe, i czasem somatyzuja mi się dziwne rzeczy, i wydaje mi się że umieram :)

#zdrowie #medycyna #nerwica
  • 14
@slkt: mikro wylew, stwardnienie rozsiane, parestezje i zaburzenia czucia o podłożu neurogennym lub farmakologicznym... kiedy masz termin wizyty?
@Leel00: ja mam te skierowania właśnie od rodzinnego po podstawowych badaniach i wywiadzie. Miałem w tym roku robiona z 6 razy morfologię i inne badania z krwi, np próby wątrobowe, EKG, dwa razy USG brzucha i kolonoskopię.
@Leel00: @Levetiracetam FYI zacząłem od kardiologa. Zrobił mi EKG i echo serca i wszystko git. Zbadał podstawowo to moje osłabienie i potwierdził, że lewa ręka i noga jest słabsza. Polecił udać się do neurologa, bo podejrzewa, że to kwestia kręgosłupa.
@Leel00: @Levetiracetam nie wiem czy was to interesuje, ale próbowaliście stawiać jakieś diagnozy, więc was wołam. Jak nie chcecie, żebym truł wam dupe. to dajce znać.

Jestem po wizycie u neurologa, który nie stwierdził w fizykalnym badaniu w gabinecie w zasadzie nic. Wg niego, nie ma sie do czego przyczepić, ewentualnie lewa noga jest słabsza. Zlecił mi badanie B12, kwasu foliowego, CK i mioglobiny. Zrobiłem je i wszystkie wyszły w zakresie
@slkt: Z b12 to prawda. Seria zastrzyków np. bexonu czyni cuda. W sumie, to mogłem pomyśleć o tej b12 ( ogólnie o b) wcześniej. . Zastrzyki zacznij jak najszybciej. Samemu trochę ciężko, bo trzeba mieć jakieś doświadczenie, co by nie wkłuć się przypadkowo do żyły ;) ale ambulatoryjnie, w przychodni ogarną temat.
@Leel00: dzięki za odpowiedź. Myślisz że powinienem udać się do jakiegoś lekarza żeby obejrzał te wyniki? Czy od razu sobie ogarnąć prywatnie jakieś miejsce gdzie zrobią mi te zastrzyki?

I ogólnie jakiś pomysł jak diagnozować skąd te braki? Jem bardzo dużo mięsa i zwierzęcych produktów. Generalnie mam stwierdzone IBS, ale miałem też próbować diagnozować SIBO u siebie. Co myślisz?
@slkt: Na b12 i pochodne w zastrzykach to raczej musisz mieć receptę. Ponadto skierowanie na te zastrzyki do ambulatorium. Prywatnie też się pewnie da, ale zacznij od rodzinnego. Powinno być szybciej