Wpis z mikrobloga

@stjimmy: przecież oni zostali skazani pracowmocnym wyrokiem, oni już nigdy nie mogą być posłami xD to że ich ułaskawił nie ma żadnego znaczenia
  • Odpowiedz
Piękny to będzie dzień, jak zobaczymy Dudę przed Trybunałem Stanu.


@deletenomads: Raczej nie zobaczymy, najprawdopodobniej nigdzie go nie zobaczymy. Żadna uczelnia go nie weźmie, żadna organizacja międzynarodowa nie będzie go chciała, na działalność partyjną jest za miękki. Może zaprosi go jakiś Polsat do studia, może jakieś prawicowe media ale czeka go głównie zapomnienie, nic więcej.
  • Odpowiedz
@stjimmy na miejscu koalicji bym teraz wrzucił zwiększenie zasiłku pogrzevowego, wypłaty z funduszu alimentacyjnego i podwyzszenie renty i patrzył jak dudu się tłumaczy z blokowania takich ustaw xD
  • Odpowiedz
@johny-kowalski tak wiem, ale powiedział że będzie każda kolejna ustawę kierował w tym samym trybie do tk. Przecież to jest dawanie za darmo narracji rzadzacym. Wyżej nie powinienem użyć słowa blokowania, a raczej podważania? Sam nie wiem, nie da się dobrze określić co ten debil wymyśla xD
  • Odpowiedz
bo skazanie przez sąd było bezprawne


@DontLookBackInAnger: Wyroki sądu są "niezawisłe" i żaden urzędnik nic z tym nie zrobi, tylko sąd wyższej instancji a dalej SN czy nawet Strasburg może uznać że "skazanie przez sąd było bezprawne" a nie urzędnik czy prezydent.
  • Odpowiedz
@Jurigag: To tak nie działa. "Skazany" jesteś tylko x lat po odbyciu kary (w zależności od wyroku). Możesz być mordercą i mieć zaświadczenie o niekaralności, jeśli odsiedziałeś swoje odpowiednio dawno temu. A dudeł najwyraźniej zatarł im dodatkowo wyrok natychmiast wpisując to w ułaskawienie. Co nie zmienia faktu, że stracili mandaty w TEJ kadencji sejmu w momencie utraty wybieralności czyli gdy zostali skazani.
  • Odpowiedz