Wpis z mikrobloga

Więcej szczegółów na temat tego, co wczoraj zdecydował sędzia w sprawie pakietu akcji dla Elona, wartego 55mld dolarów: https://wykop.pl/link/7351575/sedzia-uniewaznia-pakiet-wynagrodzen-elona-muska-wynoszacy-56-miliardow-dolarow/komentarz/122118837/dla-zobrazowania-kwoty-fundusze-kpo-o-ktorych-caly-czas-trabia-politycy-to-64-82-mld-usd-a-budzet-polski-na-2024-to-212-27-mld-usd-moj-osobisty-koment

Dla zobrazowania kwoty. Fundusze KPO (o których cały czas trąbią politycy) to 64,82 mld usd. A budżet Polski na 2024 to 212.27 mld USD.


Wczoraj trochę czasu poświęciłem na słuchanie debat retailowych udziałowców na YouTube i Twitter Spaces.... to może coś tam będę w stanie jeszcze dodać/wyjaśnić.

Jeżeli Elon nie będzie miał tych akcji... znacznie utrudni to pozyskanie funduszy na kolonizacje #mars i #kosmos

#tesla #gielda #elonmusk #spacex
  • 10
@anonimowy_programista: przejawiasz objawy syndromu sztokholmskiego. Typ po pozbyciu się znacznej ilości akcji, żeby utopić bardzo grubą kasę w Twittera ($44mld?), szantażuje udziałowców, że będzie sabotował firmę, o ile nie dostanie lepszego pakietu kontrolnego i 25% głosów (ma chyba 13%). Darzę go sympatią, ale każdy ma swój termin przydatności. Elon nie jest wyjątkiem.

Co więcej, SpaceX związany z technologią kosmiczną, jest odrębną firmą.
żeby utopić bardzo grubą kasę w Twittera ($44mld?),


@gysnde: w momencie ustalenia ostatniego pakietu, Elon już miał 13% akcji. Elon nie wykonał jeszcze ani jednej akcji z nowego pakietu. Jeżeli by to zrobił, łącznie miałby razem ok 20% akcji.

Elon kupił twittera za swoje wcześniejsze udziały. Pamiętaj, że Elon Musk był jednym z główych inwestorów Tesli przez bardzo długi czas przez to naturalnie dostawał procent udziałów. W pewnym momencie, jak robili
znacznie utrudni to pozyskanie funduszy na kolonizacje #mars i #kosmos


@anonimowy_programista: aż się kurła poplułem ze śmiechu... wy dalej wierzycie w te bzdury o Marsie... to tylko śmieszna nierealna historyjka (jak Hyperloop) do budowania wizerunku wizjonera "zbawcy przyszłości" przez największego sprzedawcę oleju z węża z historii. Na marginesie, chłop jest jak Messi w swoim fachu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@anonimowy_programista:

Elon kupił twittera za swoje wcześniejsze udziały. Pamiętaj, że Elon Musk był jednym z główych inwestorów Tesli przez bardzo długi czas przez to naturalnie dostawał procent udziałów. W pewnym momencie, jak robili kolejne zbiórki kasy od innych inwestorów, jego udział w akcjach malał.


To nie ma znaczenia - rozwadnia się i poświęca energię innej spółce, po czym chce więcej kosztem innych udziałowców.

Czy szantażem jest powiedzenie, że ma sie oczekiwania
@anonimowy_programista: aż się kurła poplułem ze śmiechu... wy dalej wierzycie w te bzdury o Marsie... to tylko śmieszna nierealna historyjka (jak Hyperloop) do budowania wizerunku wizjonera "zbawcy przyszłości" przez największego sprzedawcę oleju z węża z historii. Na marginesie, chłop jest jak Messi w swoim fachu ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@FX_Zus: Hyperloopa Musk nigdy nie rozwijał.

To, że wierzysz w to co obiecuje Elon, mnie nie obchodzi.
anonimowyprogramista - >@anonimowyprogramista: aż się kurła poplułem ze śmiechu... wy...

źródło: GFLWaplaQAE7aUB

Pobierz
chce więcej kosztem innych udziałowców.


@gysnde: Pakiet kompensacyjny nie jest "kosztem udziałowców", a wręcz przeciwnie – ten zanegowany przez sąd np. zakładał ponad 10-krotne zwiększenie wartości firmy jako kryterium to jego realizacji (a to tylko jedno z wielu absurdalnie trudnych do spełnienia kryteriów, jak ówcześnie były one opisywane przez branżową prasę, była tam też mowa o "prawie-niemożliwych" wolumenach produkcji, przychodzie, etc.), czyli jak ktoś miał akcje to miał powiedziane, że Musk
@texas-holdem: tak jak pisałem wcześniej, imo uczciwie zarobił, choć jego istniejące akcje też wzrosły na wartości, ale nie jestem prawnikiem i nie znam się na prawie gospodarczym. Nie zdziwiłbym się, gdyby było mocno subiektywne. Tu jest uzasadnienie wyroku: https://courts.delaware.gov/Opinions/Download.aspx?id=359340

Za to wiem, że jeśli po przegranej sprawie sądowej zamiast się odwołać, będzie oczekiwał zadośćuczynienia od współudziałowców i smucił, to powinni go wykopać.
znacznie utrudni to pozyskanie funduszy na kolonizacje #mars i #kosmos


@anonimowy_programista: Nie wiem czy w ogóle zachodzi tu jakiś związek przyczynowo-skutkowy. Starship może być z powodzeniem rozwijany bez żadnych zastrzyków gotówki od Muska. Musk nie planuje dokładać do SpaceX, SpaceX już teraz jest na plusie, a przychody ze Starlink powinny rosnąć konsekwentnie w przewidywalnej przyszłości. Misja marsjańska ma być finansowana głównie przez SpaceX.