Wpis z mikrobloga

Jak ludzie #!$%@? podróżują? Jak ktoś jest w stanie np. z #!$%@? w Polsce C polecieć do Barcelony i wiedzieć gdzie on ma iść zwiedzać? Oni to na google maps sprawdzają gdzie będą chodzić w ciągu dnia?? Jakiegoś przewodnika mają? Jak sprawdzam te fotki ludzi na fb z jakiegoś Rzymu na przykład oni tak losowo chodzą po mieście??? przez 12h? ale to trzeba mieć dynaminy w chvj na takie coś
#przegryw
  • 26
@wykoppltakastronazobrazkami: Ja robię tak, że aby nie stać się ułomny i nie stracić umiejętności orientacji w terenie będąc skazanym na navi w telefonie, przed wyjazdem oglądam na google maps topografię miasta + streetview dla miejsc charakterystycznych, orientacyjnych. Zapamiętuję to co mnie najbardziej interesuje i na miejscu już chodzę bez żadnych przewodników, map, nawigacji itp.
@wykoppltakastronazobrazkami: najpierw googlasz sobie atrakcje w takiej Barcelonie, możesz jakieś poradniki turystyczne czy inne blogi poczytać, wybierasz sobie te najciekawsze, które chcesz zwiedzić, ja zawsze jeszcze staram się wchodzić bezpośrednio na strony wybranych punktów, żeby sprawdzić ceny, jaki jest mniej więcej czas zwiedzania, ewentualnie zarezerwować wejściówkę. Potem na mapach patrzysz mniej więcej co gdzie jest i sobie mniej więcej ustalasz co możesz zwiedzić jedno po drugim, bo jest w miarę blisko.