Wpis z mikrobloga

@Turkotka faktycznie, wyrzuciłem od razu tego maila a tam taki kwiatek.
Biedni piraci, będą musieli poczekać 10 dni na kwaczenga z Chin żeby móc zatrzymywać pociągi ¯_(ツ)_/¯
A tak na serio to pewnie zostaną same pmr i cb. Szkoda, większość kategorii które mam pododawane do ulubionych wyszukiwań to właśnie równego typu radia.
Jeśli Twój radiotelefon będzie przeznaczony do wywoływania szkodliwych zakłóceń, to nie.
Każdy inny tak, i pozwolenie radiowe nie ma tu nic do rzeczy.

Podejrzewam, że zasadniczo chodzi im o jammery, zagłuszarki wifi, gsm, gps i czego tam jeszcze.
  • 1
@kamilspl: Właśnie nie wiem co będzie pod to podciągnięte. Mam ADHD i czasami lubię kupić sobie jakieś radio jak np Yaesu FT3D które sprzedałem parę miesięcy po nabyciu i teraz co zostanie. Czarny rynek? xD
@Turkotka: olx nie może zakazać sprzedawania czegoś, co jest legalne. Radiotelefony służą do prowadzenia łączności a olx nie ma prawa do kontrolowania uprawnień, to tak jakby sprawdzali prawo jazdy każdego kupującego samochód.
Natomiast w Polsce używanie jakichkolwiek jammerów nie jest dozwolone (no może poza służbami, ale te nie kupują na olx), więc olx może wprowadzić taki zakaz tłumacząc to prewencją.