Wpis z mikrobloga

Ależ kwik od godziny w Rosji. Łyżwiarka Kamila Walijewa ostatecznie zdyskwafilifkowana na 4 lata za doping. Nie uwierzono w jej tłumaczenia, że napiła sie ze szklanki dziadka, który brał leki na serce. Straci wszystkie medal z ostatnich lat - od grudnia 2021 beda to m.innymi mistrzostwo olimpijskie w drużynie, mistrzostwo Europy i 3 medale mistrzostw Rosji.
Nie brakuje reakcji w stylu T. Tarasovej - byłej łyżwiarki, obecnie komentatorki bardzo znanej w łyżwiarstwie w Rosji:

„Złoczyńcy i bezprawni ludzie.

''„Niech ich diabli, parszywe świnie. Wyładowują całą złość wobec naszego kraju na małej dziewczynce”.


#rosja #lyzwiarstwofigurowe
szurszur - Ależ kwik od godziny w Rosji. Łyżwiarka Kamila Walijewa ostatecznie zdyskw...

źródło: 000F6ZWADF20VGMQ-C116-F4

Pobierz
  • 55
@szurszur: Niech ktoś wytłumaczy, czemu ten kraj to takie skupisko ludzkich śmieci i ścierwojadów? XD Czemu oni muszą być taką zakałą dla tego świata? Nie potrafią być nawet uczciwi w zwykłej rozrywce, jaką jest sport. I ja wiem, że na dopingu wpadali zawodnicy z różnych dyscyplin i chyba każdego kraju ale przypominam, że oni byli wykluczeni za stosowanie dopingu systemowo xD
Czy jest tu ktoś kto się trochę zna na tym sporcie i może powiedzieć jak doping może w nim pomóc? Przecież z tego co wiem to nie liczy się tam ani siła fizyczna ani kondycja


@SoplicaTadeusz: Nie wiem skąd wziąłeś tę opinię, że w łyżwiarstwie figurowym nie liczy się siła fizyczna ani kondycja. Oprócz koordynacji ruchowej, wysokiej koncentracji psychicznej, kondycja to podstawowa sprawa. Rosyjska szkoła łyżwiarstwa jest wręcz mordercza, te dziewczyny
@gorzki99 Myślałem, że jest to oczywiste, że nie miałem na myśli braku jakiejkolwiek sprawności fizycznej. Jeśli porównamy łyżwiarstwo figurowe z takim sportami jak piłka nożna, pływanie, sporty walki czy tenis to zakładam, że przygotowanie kondycyjne w łyżwiarstwie ma się nijak do przygotowania sportowców w tych dyscyplinach. Albo ujmując to jeszcze inaczej: doping stosowany przez pływaka zwiększający jego masę mięśniową o x pomoże mu w wygraniu zawodów dużo bardziej niż doping stosowany przez
@jegertilbake: tyle że doping to bardzo szerokie pojęcie
Największe żniwo zbiera wśród kulturystów, jednak masz multum lekkoatletów, zawodników sportów zespołowych którzy sobie żyją spokojnie do starości
@RudyZibi: no ale zobaczymy co beda #!$%@? jak im sie hamulce zwolnią. Poza tym obczaj sobie popularnosc dopingu wsrod kolarzy. Btw. nawet gruby doping ma przereklamowana szkodliwosc, szczegolnie wlasnie jak ktos jeszcze cardio robi, bo doping czesto uprawiaja ludzie, ktorzy mimo wszystko maja poza nim zdrowe tryby zycia. Ciezko sie tak #!$%@? samym dopingiem trzeba sie porzadnie postarac