Wpis z mikrobloga

@Artur93: rozwiniesz temat z tą deska? Moja wymyśla teraz jakieś panele z desek. Jestem przed remontem. 2 całym mieszkaniu masz płytki? Trochę zimno.
  • Odpowiedz
@Adonix: Na całym parterze bo to dom ale jest ogrzewanie podłogowe. Jak miałem robić płytki w przedpokoju, łazience i kuchni i dawać jakieś listwy łączące do paneli to doszliśmy do wniosku, że lecimy już całość w płytkach. I jest super wygoda bo nic się nie martwisz, że porysujesz czy zalejesz. Na górze mam klasyczne panele laminowane.
Generalnie masz panele (klasyczne), panele winylowe, płytki no i deskę barlinecka (już pomijam parkiety). Deska
  • Odpowiedz
@zloty_wkret: płytki drewnopodobne weszły w modę dobre 15 lat temu jak nie więcej i jest oczywiste, że kiedyś ta moda zmieni się. Na razie zaś ma się całkiem dobrze, bo i całkiem dobrze wyglądają. Reszta jest sprawą indywidualnych upodobań i aranżacji.
  • Odpowiedz
@Artur93: o podłogowe. Rozważałem podłogowe wodne suche. Na się szykuje kapitalna mieszkania w kamienicy przedwojennej i tam mają centralne miejskie wspólnotowo ryczałem bez osobnych obiegów, więc temat raczej upada.Te wodne podłogowe też trzeba potem jakoś czyścić serwisować to w kamienicy raczej średnio. To ostatnie mieszkanie gdzie nie ma ogrzewania i mamy trochę czasu na rozplanowanie wszystkiego.

Dzięki za info. Winyle znam z poprzedniego mieszkania ale też opcja droższa a niekoniecznie się
  • Odpowiedz
@Adonix: Co musisz serwisować w podłogówce? No ale nie jak masz centralne to tak jak piszesz, temat trochę upada bo musiałbyś jakoś zbijać temperaturę wody zasilania
  • Odpowiedz
@Artur93: niby są jakieś urządzenia do zmniejszenia temperatury. Temat świeży. Widziałem na yt jak jakąś chemią czyszczą te rurki od podłogówki. No i też wszystko dobrze dopóki rurka nie puści i nie zalewa sąsiada :p
Centralne w tej kamienicy jest po staremu. Piony przez mieszkania a nie korytarz więc nawet nie ma osobnych liczników tylko wspólnie i ryczałt.
  • Odpowiedz
@Adonix: Tą chemię to wlewasz (ale niekoniecznie) przy pierwszym uruchomieniu, potem masz już obieg pod ciśnieniem i nie dotykasz tego. Rurka w podłogówce jest ciągła, jedyne łączenia to w rozdzielni więc ryzyko przecieku jest minimalne. To już prędzej jebnie ci wezyk w genericie który ludzie betonują na stałe XD
  • Odpowiedz