Wpis z mikrobloga

  • 0
@adrninistrator: proxmox i pół na pół opensense + truenas. Na truenascie nextcloud, jellyfinn, rustdesk, jdownloader, speedtest, edytor pdfa, bawię się z zoneminderem, apka do budżetu domowego i coś tam jeszcze
@mati1990: no super, pokazałes jaki jesteś mądry, a możesz teraz napisać w końcu co można w domu zrobić z takim serwerem? Do czego się tych rzeczy używa? Czy mam napisać, że jesteś zajebisty i takie tam? Proste pytanie na które z jakiegoś powodu od trzech godzin nikt mi nie potrafi odpowiedzieć lol. Nie dziwię się, że chat GPT wykosi tych ITiotów. Oni niestety nie potrafią czytać ze zrozumieniem.
  • 0
@adrninistrator: no odpisałem ci co ja ze swoim robię, co on robi nie mam pojęcia bo nie pokazał w filmie.
GPT wykosi tych ITiotów, nie nie wykosi do póki podłączą jej do robotów i nie będą sobie budować infrastruktury
  • 2
@adrninistrator: to tak trzeba było od razu mówić że trzeba tłumaczyć :)
proxmox - system operacyjny na którym stawiasz inne (hypervisior)
opensense - system operacyjny do routerów
truenas - system operacyjny na którym możesz stawiać kontenery dockera
nextcloud - taka bardziej rozbudowany serwer plików z możliwością synchronizacji z telefonów / laptopów
jellyfin - apka do własnego streamingu multimediów
rustdesk - darmowy odpowiednik teamwiwera - do zdalnego dostępu, w sumie o wiele
  • 0
@quintus: tylko czemu nie mówisz o kosztach sprzętu? :)
10500t - 400
32gb ramu 300
płyta 200
karta sieciowa 2x sfp+ 250
troche ponad 1000 za router i wypasiony serwer, gdzie sam router 6wątkowy + 8-12gb ramu to horrendalna kwota
@mati1990: No zgoda. Przewaga mocy i ceny do mocy jest miażdżaca. Jakoś z wiekiem zacząłem preferować stabilne rozwiązania które działają 24/365 i można na nich polegać. Pod tym względem Synology jest świetne.
@adrninistrator: po to samo co tym od złotych podstawek pod głośniki co widzą różnicę w brzmieniu xD (nie mylić, ze słyszą)


@fff112: z tą różnicą, że on ma sprzęt, który rzeczywiście ma duże możliwości (w przeciwieństwie do złotych podstawek do głośników). Czy jest w stanie te możliwości wykorzystać to już inna sprawa. Bardziej bym to porównał do kupowania Bugatti do jeżdżenia po mieście ( ͡° ͜ʖ ͡°