Wpis z mikrobloga

@FrancescoKemp cbd bez recepty. Ale to raczej na ból i szybciej dostępne i tańsze . Konopie w formie suszu, odmiana medyczna cannabis floss, waporyzacja lub spożywanie do 0.5 grama. Warto spróbować. Mojemu tacie odpuszcza bóle srogo. Jak zawsze #!$%@? na konopie to jak mu dałem tak teraz zwolennik. ( ͡º ͜ʖ͡º) śmieszne.
@FrancescoKemp: na każdego działa w sumie co innego - na mnie Ibuprofen najlepiej. Ale też często pomaga Nimesil albo Etorykoksyb. Przy ostrym ataku dostawałem też zastrzyki - chyba Kortyzol+cośtam, najszybciej pomagało. Ale stan zapalny i ból tak szybko od jakiejś tabletki ci nie przejdą. Dużo leżeć (tylko oczywiście najpierw znaleźć pozycję w której da się wytrzymać) i powoli spacerować. Nie siedzieć, ograniczyć stres i wszystko robić powoli. I nie nosić portfela
@FrancescoKemp: Jakiś steryd np. metypred + tramadol + neurovit. Oczywiście wszystko na receptę. Jak coś to jestem expertem z tej dziedziny xD przeszedłem drogę od słabych leków bo zastrzyki, sterydy, itp. Na tyle, że teraz leczę wątrobę. A rwę trzeba było skasować operacyjnie.
Masz zrobiony rezonans?
Fizjo też powinno pomóc.
@Vadzior nie mam rezonansu, ironia losu jest taka że w pracy aktualnie jestem w holandii i dwóch kolegów ma identyczny problem z czego jeden miał robiony rezonans. Leczysz wątrobę bo leki na rwę kulszową były tak dobre, że popsuły wątrobę?

Te środki co wymieniłeś jak długo muszę je brać aby się tego gowna pozbyć?
@FrancescoKemp: Musisz zrobić rezonans bo może być tak, że pomoże Ci tylko operacja jak rozwalił Ci się krążek międzykręgowy i wywaliło to ciało miażdżyste ze środka. Ja tak miałem.
Nie wiem w jakim jesteś stanie, czy boli ale dasz radę chodzić chociaż trochę czy nie.
Tak, leczyłem się kilka miesięcy, brałem ok. 20 leków głównych i pewnie z 10 dodatkowych w postaci witamin, osłonek, a nawet jakiś przeciwdepresyjne xD I leczę
@Vadzior ogólnie chodzić mogę, czuję się wygięty na prawo i największy ból jest jak długo leżę i zaczynam chodzić/spacerować jak dziadek. Schylanie to coś czego robić nie mogę. Czymś zasłużyłeś sobie na to, jakieś ciężkie martwe ciągi czy przysiady?

Do polski jadę za półtora tygodnia i do tego czasu ktoś może mi przywieź te leki co wymieniłeś i oby one dały radę..
@FrancescoKemp: Jak możesz chodzić to git. wygina Cię bo organizm wie, że w którąś stronę jak się wykrzywiasz to zmniejszasz kompresję nerwu. Mi leżenie pomagało i najmniej bolesny było. Chodzenie na początku to nawet pomagało, musiałem rano przed pracą iść pospacerować żeby jakoś funkcjonować. Wręcz zabijało ten ból.
Masz ból pleców tylko czy promieniowanie do kończyny?
U mnie pewnie siedzący tryb życia (praca w biurze, po pracy też lubię przed komputerem
@Vadzior podczas leżenia jak teraz najbardziej czuję pośladek + w dol nogi, plecy czuję ale jak tylko wykonam lekki zły ruch to dają o sobie doskonale znać. U mnie też siedzący tryb pracy i chyba bardzo słabe mięśnie skoro takie coś wyszło. Bylem u fizjo to niektóre miejsca bolały #!$%@? mocno.
@FrancescoKemp: A i jeszcze jedno jak załatwiasz ten zestaw leków. Weź sobie potas do tego, np. Kalipoz, tez na receptę, bo ten steryd wypłukuje potas i musisz go suplementować. A tramadol to ten mocniejszy, 75mg, w wersji od razu z paracetamolem.