Wpis z mikrobloga

Zepsuł mi się monitor iiyama GB3461WQSU. Wczoraj podczas używania zgasł, ale odłączyłem i podłączyłem przewody działał normalnie aż do końca dnia. Dzisiaj włączyłem komputer i monitor się tylko podświetlił, ale nie dał obrazu. Znów zrobiłem roszadę z kablami i po podłączeniu zasilania pojawił się biały ekran z logiem, ale po chwili pojawiły się jakieś paski, artefakty i momentalnie znów monitor zgasł. Po tym już podłączanie no nowo kabli nic nie dało, monitor tylko się podświetlał. Może też sam się do tego przyczyniłem bo miałem do niego podłączoną mysz i klawiaturę, które mają podświetlenie i za duży pobór mocy na USB?

Co mogło się w nim zepsuć? obstawiam, że matryca jest dobra, tylko coś z elektroniką w środku. Na allegro są części do niego z rozbitych monitorów i śrubki kręcić umiem, manualnie nie jestem kaleką tylko problem ze zdiagnozowaniem pacjenta, a jak nie tak to może znacie jakieś porządne serwisy, które przyjmują sprzęt wysyłkowo? u mnie w okolicy serwisy z opiniami partactwa.

#pcmasterrace #monitory
pran - Zepsuł mi się monitor iiyama GB3461WQSU. Wczoraj podczas używania zgasł, ale o...

źródło: Monitor-IIYAMA-G-Master-GB3461WQSU-B1-front__1

Pobierz
  • 12
@pran: po pierwsze to jesli mozesz to pozycz od kogos laptopa lub inne urzadzenie i sprawdz inne wejscia, co tam masz hdmi, dp
@Zerp: podłączałem laptopa i też to samo.
@hrumque Jak postał cały dzień bez podłączonego zasilania i podłączyłem go to znów dał biały ekran z logiem jak poprzednio. Może faktycznie ten zasilacz
@Zerp: nigdzie nie napisałem, że daje obraz. Właśnie nie daje obrazu, pojawia się tylko logo iiyamy tak jak w każdym ich monitorze po włączeniu i po chwili jest tylko podświetlenie monitora
@pran: oczywiscie wykluczyc nie moge niczego nie widzac plyty, ale nie wchodzac w semantyke to jesli pojawia sie logo to zasilanie nie jest problemem, jesli kondensator jest zwarty to monitor sie nawet nie włączy
@Zerp: a przy nie do końca sprawnych kondensatorach nie byłoby podobnie?


@pran: przy marnych kondensatorach - włąsnie tak ma problem z startem, a nawet jak wystartuje - to "zawiesza" się elektronika... To że nie są wizualnie spuchnięte, to jedno, ale mogą być wyschnięte i mieć kilka procent pojemności, w efekcie na zasilaniu pełne szaleństwo pików z przetwornicy...
@hrumque: @Zerp Nie wiem czy was to interesuje, ale "naprawiłem" monitor. Kupiłem na allegro za 100zł całą wewnętrzną obudowę razem z płytą główną i zasilaczem. Nie chciało mi się pojedynczo sprawdzać co jest zepsute i po prostu przełożyłem całą tę obudowę.