Wpis z mikrobloga

Skoro po oddawaniu krwi daje się czekolady jako dawkę kalorii, to znaczy że honorowe krwiodawstwo jest dodatkowym sposobem na odchudzanie? Wiem, że chodzi też o żelazo, ale to można uzupełnić mniej kalorycznymi suplementami.

Można sobie ten posiłek regeneracyjny odpuścić, czy lepiej nie? 4500kcal to na tyle dużo, że warto by to sobie oszczędzić.

#krwiodawstwo #odchudzanie #medycyna
  • 7
@Goglez: oddanie 450ml krwi pełnej to wydatek nie większy niż 400-600 kcal (różne są źródła), robiąc to co 2 miesiące nie schudniesz, to tak jakbyś poszedł godzinę pobiegać co 8 tygodni

4500kcal to mitologia i co smutne powtarzana do dziś nawet przez panie pobierające krew xD

przecież nawet tak na chłopski rozum jakby kobieta 50kg której zapotrzebowanie kaloryczne wynosi z 2000kcal oddając krew pozbywała się z organizmu 4500kcal w ciągu 5
via Android
  • 1
@Loginconajmniej4znaki

przecież nawet tak na chłopski rozum jakby kobieta 50kg której zapotrzebowanie kaloryczne wynosi z 2000kcal oddając krew pozbywała się z organizmu 4500kcal w ciągu 5 minut to organizm by dostawał jakiegoś szoku xD


Te 4,5k kcal w google znalazłem, ja to sobie tłumaczyłem tak, że wytworzenie tej brakującej ilości krwi tyle kalorii kosztuje, więc to jest wydatek rozłożony na x dni, dlatego nie widziałem w tym absurdu, tak samo jak spalenie
@Goglez: Nie wiem, zawsze się sugerowałem tym 4,5k kcal jako wydatek na uzupełnienie ubytku (1 kg tłuszczu to 9k kcal, więc czemu 0,5kg krwi miałoby nie być jakimś naddatkiem energetycznym, no ale faktycznie tak jak kolega @Loginconajmniej4znaki pisze - 400-600 kcal z oddania jednej dawki krwi pełnej ( ͡° ʖ̯ ͡°) Tyle co 1h cardio.