Wpis z mikrobloga

@xLibero nie zmieniam od dłuższego czasu, oferty dostaje dosyć regularnie ale w większości oferowane są albo mocno niszowe technologie albo niższe stawki (tak z 10-20%)
@bb89 ja zauważyłem taki trend że jak wchodziłem na juniora w 2020 roku to przeważnie wszędzie w ogłoszeniach 2 lata było wymagane na mida teraz widzę 3-4 bardzo często to mid. Czyli nie tyle co stawka zmalała co próg wejścia się zwiększył
@xLibero: 10 lat doświadczenia, w październiku szukałem pracy, ogólnie zeszło mi trochę ponad dwa miesiące. Długo nic się nie działo, ale jednego dnia dostałem trzy oferty, co prawda za 2/3 przedniej stawki, ale zawsze to było coś. Ostatecznie poszedłem do pracy za 90% poprzedniej stawki.
@xLibero: Tak, ja w Javie. Stack to Java/Spring/JPA/Hibernate/AWS/Terraform i miałem głuche telefony, odrzucanie z powodu pracy zdalnej. Po 3 msc udało się coś znaleźć. 5 lat expa miałem gdy szukałem.
@xLibero: Ja kojarzę, że regular to zawsze było tak 3 lata doświadczenia, czasami dwa, czasami pewnie cztery. Przeglądam oferty i szału nie ma, odzewu też. Tym bardziej jeśli nie interesuje Cię praca w software house czy start-upie, a chciałbyś do korpo albo firmy z powyżej 100 pracownikami.
Zależy co rozumiesz jako problem, teraz zwykły klepacz w java/frontend itp. zarobi tyle co przy excelu w korpo.


@mleczko-kokosowe: W sumie ja już o tym kiedyś pisałem szerzej opisywałem to zjawisko, ale renoma programisty Java/Frontendowca przez napływ ludzi, szkoleń, kursów i tym podobnych została zrównana z prestiżem korposzczura Excelowego. Korporacjom na tym zależało bardzo stąd tak były aktywnie kampanie i wsparcia reklamowane, by wpompować szybko tanią siłę roboczą, jak to miało
  • 0
@Sz23_ Software house, jednak z mojego doświadczenia głównie python, js czasem jakiś php jest wykorzystywany. Java to przeważnie kilka osób jak wchodzi jakieś utrzymanie lub projekt typowo w fintechu to często się otwiera dział 5-10 osób w javie :D
  • 0
@Sz23_: W sumie jak teraz spojrzałem na jave to więcej ofert niż w JS, więc chyba łatwiej powinno być? Bo w JS dochodzi jeszcze pełno fronta ( ͡º ͜ʖ͡º)
@xLibero: No właśnie nie jest tak łatwo, wiesz ile w Javie jest przebrażawiaczy i kursów programowania, studentów? Ona jest tak popularna jak React. Niski próg wejścia jest także. Jeszcze 2-3 lata temu ludzie w niej robotę dostawali po 6 msc Bootcampu. Np. teraz w pracy mam chyba z polowę ludzi w Javie po przebrażowieniu.
@xLibero: Zalezy od stanowiska, osoby i firmy. Ostatnio widziałem tylko ankietę na grupie na fb gdzie młode osoby, głównie kobiety <25 pisały o stawkach 5,7k.
8k (na ręke) to będzie sufit w programowaniu dla niektórych bootcampowiczów i innych ludzi bez drygu do kodowania. Na frontendzie takich najwięcej (no offence).
@Sz23_:

W sumie ja już o tym kiedyś pisałem szerzej opisywałem to zjawisko, ale renoma programisty Java/Frontendowca przez napływ ludzi, szkoleń, kursów i tym podobnych została zrównana z prestiżem korposzczura Excelowego


Tak, w teorii ze wszystkim tak może być. Trzeba się specjalizować. Sam pracuję jako FE dev, mi dużo daje też wiedza biznesowa, wiedza ogólna z "software development". Jak widze, że ktoś narzeka że jest ciężko to najczęściej jest problem umiejętności
@mleczko-kokosowe Z tym frontem i ludźmi z łapanki to prawda akurat ale wydaje mi się ze każdy mid niezależnie od technologi spokojnie 8k na rękę dobije a potem to kwestia stażu lub zmiany firmy. W aglomeracji śląskiej średnio mid dostanie (Kato/Gliwice) 13-16k na b2b. O suficie myśle że można mówić w okolicach 18k+ gdzie faktycznie często wymagany jest exp i konkretne skille z różnych rzeczy m.in programowanie, sql/nosql, chmury. Tak przynajmniej to
@xLibero od 1.5 roku nie zmieniałam. Jakieś oferty są ale jak są zdalne to mniej płatne niż to co nam teraz a jak stacjonarne lub hybryda (więcej niż 1 raz w tygodniu) to są spoko stawki ale na takich warunkach mi się nie chce pracować.
@xLibero: Nie, nic nie odczułem. Jedyne co zauważyłem, to mniej spamu na linkedinie, poza tym każda sensowną firma która znam rekrutuje i jest problem ze znalezieniem (dobrych) ludzi. Sam zmieniałem mniej niż rok temu, przy kwotach 30k plus, tylko mimo wszystko mam bardzo dobre resume i pracowałem nad ciekawymi problemami.