Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do tych co ich prąd nie tyka. W kupionym mieszkaniu mam bezpieczniki, tj. wyłączniki nadmiarowo-prądowe marki Ideal TS by Kanalux, takie jak te: https://www.ideal-ts.pl/pl/produkt/23140/KMB6-B16-1

Praktycznie cała instalacja elektryczna będzie robiona od nowa w związku z przesuwaniem ścian, dokładaniem gniazdek elektrycznych, etc. I teraz pytanie, bo się nie znam: czy te bezpieczniki są przyzwoitej jakości, czy to jakiś szrot i lepiej dołożyć i wymienić na jakiegoś Hagera albo Schnidera?

#elektryka #remontujzwykopem #elektrotechnika #mieszkaniedeweloperskie
Lempek - Mam pytanie do tych co ich prąd nie tyka. W kupionym mieszkaniu mam bezpiecz...

źródło: bezpieczniki

Pobierz
  • 42
Mozna sie trzymac tego ze w instalacji 1P mamy U nominalne 230V czyli 0,4s. Jednakze jak wiemy moze byc 10%

Poza tym... To sie tyczy instalacji 1P. W wiekszoscci domow (a ostatnio w duzej czesci mieszkan) mamy instalacje 3P. To juz raczej podpada pod 0,2s


@gorzki99: To nie tak. W tabeli masz znamionowe napięcie fazowe sieci, ono wynosi 230V. To, że może być trochę więcej lub trochę mniej jest bez znaczenia.
@michcio: Dzisiaj mi wyszlo na RCD 21ms czas zadzialania. Czyli 10x szybciej (a nawet 20x szybciej dla 0,4)

A to już pytaj tego geniusza, co wpadł na ten pomysł xD


Jabym Ci wszystkie pomysly geniuszy wymienil z jakimi sie spotkalem to uwierz mi ze zaden kabaret tak Cie nie rozbawi. No ale ja musze bo to oni maja papierek.

Ale juz mam dogadane z kierownikiem - bedzie kurs pomiarowy to ide.