Wpis z mikrobloga

Tl;dr Znalazłem miejsce do stworzenia osady po końcu świata ()

Im człowiek starszy tym więcej myśli o najbliższej przyszłości i się do niej przygotowuję. Więc pracowałem, szukałem, wykorzystywałem swoje wykształcenie architekta krajobrazu, uczyłem się no i udało się.
Znalazłem idealne miejsce do budowy osady po #wojna nuklearnej albo apokalipsie zombie. Lewa flanka jest chroniona przez Wisłę, nasza osada jest na wzniesieniu niczym Wawel, posiada dwie bramy oraz mury. Jest też miejsce na zasianie upraw oraz posadzenie jakiś pierdół typu pomidory, ogóry, nie wiem jabłonie oraz miejsce pod przyszłą ekspansję w razie rozrostu naszej społeczności. I teraz najważniejsze, rządzić będę ja wraz z moją radą doradczą złożoną z doświadczonych w różnych ważnych dziedzinach osób.
Zasady są proste, nie ma czegoś takiego jak równość czy inne duperele. Chłopy, baby i gówniaki mają obowiązkowe treningi w walce żeby lepiej sobie radzić z zombiakami/innymi ludźmi, gówniaki maja obowiązek nauki przydatnych rzeczy jak np uprawa roli, historia i takie tam. Chłopy maja walczyć, uprawiać rolę i coś tam jeszcze, baby natomiast mają zajmować się posiłkami, szyciem ubrań i takie tam.

Teraz parę zasad:

- Każdy ma obowiązek pomagać drugiej osobie oraz współżyć z nią na zasadach wzajemnego szacunku ponieważ praca w grupie to element przetrwania naszej cywilizacji. Nie ma czegoś takiego że on jest gejem to jest gorszy, ludzie to zasób i każdy człowiek jest nam potrzebny nie ważne kim jest, w co wierzy i takie tam.

- Za złodziejstwo jest kara nie wiem np. oznaczenie na twarzy albo 20 batów kijem.

- Za edofilolo, gwałtololo, pozbawienie życia drugiej osoby czy inne takie jest czapa, i to nie taka fast czapa tylko taka czapa że przy niej negan to wymoczek.

- Zdrada naszej społeczności to jak się domyślacie też jest czapson i zalicza się do tego np. Powstanie przeciwko liderom, nawoływanie do buntu czy współpraca z wrogami.

- Kto nie pracuje ten nie je

- Więcej wyjdzie w praniu bo rada jeszcze nie dyskutowała

Na pewno potrzeba nam też uzdolnionych ludzi, rolników, nauczycieli, kucharzy, nie wiem tkarzy, kowali, wojowników, myśliwych i też może jakiś jajogłowych umysłów.
W stosunku do innych ludzi jak się domyślacie obowiązuję zasada ograniczonego zaufania oraz kill or be killed.

No i na litość niech ktoś zmieni dekor tego miejsca bo wygląda jakby nawiedzał go jeden, 21 duchów i sam lucyfer. Kościoły można przerobić na jakieś użyteczne miejsce, udekorować kwatery mieszkalne, zrobić miejsce spotkań rady, magazyny i takie tam. No i gdzieś zrobić ludziom miejsce na modły co by mieli nadzieję i wysokie morale, a jakby się udało zrobić religię (dzieci atomu to siusiaki) która by pozwalała nam kontrolować tych ludzi to i nawet lepiej. I wiem że na początku bo szoku będziecie mieli trudności się dostosować dlatego musicie się zdać na mnie, wiem że może się wydawać wam niemoralne zbieranie zapasów z cudzych domów albo coś innego ale świat się skończył i jeśli wam to nie pasi to proszę idźcie, przetrwacie samodzielnie wedle waszych zasad.

Pewnie zapytacie dlaczego benedyktyni a nie kamedułowie albo ci z piekar? Bo benedyktyni mają lepsze pozycje obronne, lepsze tereny do zbieranai zapasów, ekspansji no i są bliżej rzeki jakby ekspedycja rybacka wyruszyła po ryby.

No i ogólnie to wszystko fikcja mojego świata którego sobie wymyśliłem jak to mam w zwyczaju robić więc no don't worry be happy ( ͡° ͡°)


#fantastyka #glupiewykopowezabawy

Sorry ale muszę dać #fallout i #twd #thewalkingdead bo jednak mój świat wymyślony tyka te tematy no i chce żeby więcej doświadczonych ludzi tutaj ze mną planowało zbudować nową cywilizację ()
Wanzey - Tl;dr Znalazłem miejsce do stworzenia osady po końcu świata (ꖘ⏏ꖘ)

Im człowi...

źródło: Zrzut ekranu 2024-01-26 093135

Pobierz
  • 4
@Wanzey: Dobra, ale tylko mamy przeżyć czy stworzyć nową cywilizację? Ja tu widzę ważne moralne kwestie, przecież tam się zmieści kilkadziesiąt, maks kilkaset ludzi. Co się stanie jak osiągniemy limit społeczności / przeludnienie? Na przeżycie to może i spoko miejsce, ale to będzie mała społeczność, musimy myśleć przyszłościowo. Po za tym zombie nie są głupie, jak nas wyniuchają, to będziemy musieli być samowystarczalni przez długi czas. Podstawa to woda i jedzenie.
- Za edofilolo, gwałtololo, pozbawienie życia drugiej osoby czy inne takie jest czapa, i to nie taka fast czapa tylko taka czapa że przy niej negan to wymoczek.


@Wanzey: a kto bedzie podejmował takie decyzje? Jaka mam pewnosc, ze wyrok jest sprawiedliwy?