Wpis z mikrobloga

  • 246
@BelleDerphine Gówno prawda. Własne mieszkanie, brak stresu przed utratą pracy, możliwość rozwoju i kursów w dowolnym kierunku, dostęp do najlepszych lekarzy, i przede wszystkim stabilność zmieniła by wszystko
  • Odpowiedz
@Mr_Beniz: szczęście to coś więcej, bo było pełno bogatych ludzi, którzy popełnili samobója. Myślę że mam w głowie to samo co ty czyli jakbym dostał 1 000 000 zł to bym w końcu odczuł spokój i się prawie niczym nie martwił. Mogło by się to przerodzić w szczęście jakbyśmy podjęli odpowiednie kroki czytaj jakbyśmy dobrze zarządzili tymi pieniędzmi, bo w brew pozorom ten 1 mln to na te czasy i
  • Odpowiedz
Kilka baniek na koncie mogło by rozwiązać prawie wszystkie


@Mr_Beniz: nie jesteś zbyt przekonany. Samo to nic się nie zrobi. Jak nie wykorzystałbyś szans, jakie daje "kilka baniek", to byłbyś jeszcze bardziej nieszczęśliwy.
  • Odpowiedz
@Mr_Beniz te kilka baniek #!$%@? w max kilka lat, podnioslbys swoj standard zycia a jak zrodelko by wyschlo musialbys wrocic do poprzedniego zycia. Podobno gdzies sa jakies badania, ze ludzie ktorzy sami nie wypracowali duzych pieniedzy tylko odziedziczyli lub wygrali bardzo szybko je przetrwaniaja bo nie umieja nimi zarzadzac
  • Odpowiedz
@Mr_Beniz: Przecież sam napisałeś "pieniądze szczęścia nie dają" a potem piszesz, że masz jakieś PROBLEMY które można rozwiązać pieniędzmi. Nikt nie powiedział "pieniądze nie rozwiązują finansowych problemów". Mądrzy ludzie po prostu stwierdzili, że pomimo braku finansowych problemów, pieniądze nie dają szczęścia. I tak tylko bogaci tak mogą mówić, bo oni mają pieniądze i to wiedzą. A ty biedaku utożsamiasz szczęście ze spłatą chwilówki na laptopa.
  • Odpowiedz
@Mr_Beniz: Oczywiście, że dają. Jakby nie dawały, to bogaci by rozdawali wszystko co mają, a z tego co wiem, to tak się raczej nie dzieje :)
Pieniądze same w sobie nie są nic warte i ludzie, którzy kiszą je całe życie, bo chcą mieć jak najwięcej cyferek w banku niekoniecznie będą szczęśliwi. Są natomiast środkiem ułatwiającym życie i rozwiązującym większość problemów o czym wspomniałeś w swoim wpisie.
  • Odpowiedz
@Mr_Beniz pieniądze szczęście dają, ale go nie gwarantują. Można za nie kupić dużo zdrowia, łatwiej znaleźć miłość, pasję i spokój ducha.

Są biedni i szczęśliwi, są zamożni nieszczęśliwi - tak. Ale ci drudzy nie biednieją w poszukiwaniu radość choć w każdej chwili mogliby.
Całe ich nieszczęście wynika z wysokich oczekiwań. Im człowiek więcej ma tym więcej oczekuje, a wszystkiego mieć nie można, więc jedynym rozwiązaniem jest stracić wszystko - życie. Czy
  • Odpowiedz
@Mr_Beniz: @Disscord93 Pieniądze nie dają szczęścia. Mój kolega z depresją, gdyby wygrał 10 mln byłby dalej nieszczęśliwym bogaczem. Czy łatwiej by mu było wyjść z depresji? Chgw. Steve Jobs zmarł na raka chociaż był miliarderem, nie wszystkie choroby i problemy da się wyleczyć kasą.

Pieniądze dają komfort i bezpieczeństwo (niektórzy mówią też, że godność). Masz z bańki martwienie się o dziesiątki spraw w życiu co na pewno powoduje, że
  • Odpowiedz