Wpis z mikrobloga

@elAntonio: Placisz w Polsce, na polskich zasadach, bo jestes rezydentem podatkowym w Polsce. Nie ma znaczenia, czy firma dla której pracujesz jest w Irlandii, czy w Panamie. I jeszcze do tego dochodzi podwójne opodatkowanie, bo revenue też swoje weźmie.
@elAntonio: Nie znam systemu podatkowego obowiązującego w Polsce. Ale wiem że bedac rezydentem w Polsce musisz zapłacić podatek w Polsce. A przy okazji poczytaj w necie o podwójnym opodatkowaniu, bo w Irlandii na payroll podatek jest ściągany z automatu, więc tutaj też swoje wezmą wzgledem tego jak masz ustawiony tax cert. Może później można to jakoś odliczyć częściowo, ale nie wiem. W kazdym razie tak to działa od kilku lat. Kiedyś
@elAntonio: Tak jak @mirek_wyklety pisze wszystkie składki i inne podatki musisz zapłacić w Polsce (taka informacje uzyskałem w US w Polsce). A że zarabiasz w Irlandii w Irlandzkiej firmie to tez musisz zapłacić podatek w Irlandii bez znaczenia czy jesteś czy nie jesteś rezydentem Irlandii. Myślę, że jedynym sposobem jest dogadać się z firma i przejść na kontrakt a w Polsce ogarnąć cos co nazywa się b2b czy jakoś tak. I
@elAntonio: Jeżeli JUŻ masz wypłacalnego pracodawcę to może to mieć sens - w dowolnej z konfiguracji (pracodawca albo jako firma). Ale o sensowność fiskalną to bym pytał dobrą księgową w Irlandii (są polscy księgowi znające realia obu krajów) która już takie rzeczy realizowała.