Wpis z mikrobloga

Czy lekarz ma rację mówiąc, że na studiach samemu usprawiedliwia się nieobecności?
Słuchajcie jaka sprawa, różowa była w przychodni, bo gorączka 39°C, ból mięśni, katar, taka typowa grypa, a jest w trakcie sesji, wiec potrzebuje w razie co zwolnienie, bo na uczelni co najwyżej można mieć 2 nieusprawiedliwione obecności na przedmiocie (usprawiedliwione czyli od lekarza).
Dał jej antybiotyk, zapytała o zwolnienie czy jej wypisze -Nie. Wytłumaczyła jak wygląda sytuacja na uczelni, to się oburzył, że tak nie powinno być i wypisał jej taka kartkę.
Co o tym sądzicie?

#kiciochpyta #studbaza #l4
F1re - Czy lekarz ma rację mówiąc, że na studiach samemu usprawiedliwia się nieobecno...

źródło: temp_file1928957084168106935

Pobierz
  • 14
@F1re: to jest troll czy co, bo nie wiem czy odpisuję na zarzutkę czy nie xD
przecież tu jest mowa o zajęciach szkolnych, a nie na uczelni, ten lekarz jest jakiś #!$%@? czy co? Mi lekarze po prostu wypisywali jakiś świstek z pieczątką, że mam zwolnienie w tych a tych dniach i tyle, w sumie podobnie jak z L4, i nigdy nie było z tym żadnego problemu
via Android
  • 0
@cutecatboy różowa mówiła, że wcześniej inna babka normalnie wypisała, a teraz sie trafił taki lekarz przed 50tka i zaczął robić problemy. Widzę, że pisze tutaj o zajęciach szkolnych, ale normalnie mówiła mu że studiuje
@F1re: może coś źle zrozumiał, widzę na pieczątce, że jest pediatrą, nie wiem w sumie jak on mógł to przekręcić skoro różowa powiedziała, że studiuje, ale może pomyślał, że ona jest w jakiejś zawodówce czy coś, nie wiem xD ale nie powinien robić problemów, zwolnienie z zajęć na studiach działa jak L4
@F1re: aha, czyli różowa trafiła na jakiegoś niedoinformowanego, który myśli, że szkoła działa tak samo, jak uczelnia. Cóż, uczelnia powinna świstek przyjąć, bo jest na nim pieczątka lekarza i termin zwolnienia, tylko pewnie będą mieć bekę z tego wydrukowanego tekstu ( )
@F1re: Przecież z tego zaświadczenia jasno wynika, że chodzi o ucznia. Niech różowa poprosi o zaświadczenie lekarskie. Moim zdaniem lekarz nie może wystawić zwolnienia lekarskiego, bo tam trzeba wpisać m.in. NIP pracodawcy. Ale może a nawet powinien wystawić zaświadczenie lekarskie.
via Android
  • 0
@bikx masz rację, różowa z automatu poprosiła o zwolnienie lekarskie, ale potrzebowała po prostu zaświadczenia lekarskiego. Jednak lekarz raz, że nie ogarnął, że o to właśnie chodzi pomimo wytłumaczenia zasad nieobecności na zajęciach na uczelni, dwa zaczął się burzyć, że dorosły sam się usprawiedliwia (przy okazji rzucając pocisk na niski poziom uczelni w tym mieście xd)
@F1re: Widzę, że już wyjaśnione, no lekarz ci nie wypisze zwolnienia, bo różowa przecież nie pracuje, zresztą teraz chyba on-line i tak idą wszystkie zwolnienia.
Było trzeba poprosić o zaświadczenie, zresztą nie wiń lekarza, bo nie znasz ludzi jak to nadużywają w szkołach, nadużywali tych zwolnień, więc dał informacje zgodną z prawem.
Zresztą jak ja prosiłem o zaświadczenie lekarzy na studia, to też nie wiedzieli o co chodzi i mówili niech
@F1re: Zwalnianie kogokolwiek z zajęć czy pracy nie jest świadczeniem zdrowotnym i nie jest refundowane. Już L4 lekarze robią za darmo na rzecz zusu. Lekarz może nie chcieć wypisywać zwolnień i ma do tego prawo. Jedyne co możecie uzyskać go karta wizyty lub zaświadczenie o stanie zdrowia