Wpis z mikrobloga

Może jestem boomerem, ale Frieren to dla mnie najlepsze anime od wielu lat(lepsze od FMA, którego fenomenu nigdy nie rozumiałem). Mangę czytałem jeszcze przed anime i nie wyobrażałem sobie, że to może być tak dobrze zrobione(warstwa graficzna bardzo ładna, ale przede wszystkim kupił mnie soundtrack). Czasami w tracie oglądania czuje się trochę jakbym się cofnął w do czasów, w których absolutnym królem fantasy był lotr(nie twierdzę, że frieren to ten sam poziom, bo lotr to jest jednak dzieło innej klasy). Może to wynika po prostu z faktu, że rok do roku jesteśmy zalewani trash anime isekaiami, które nie wnoszą nic nowego, a tylko powielają schematy... Cóż, mam nadzieję, że ta manga będzie dostawała regularne ekranizacje.
#animedyskusja
  • 34
@Danzuo: Ale pierdoły, to że masz problem ze swoim nastawieniem do oglądania seriali to nie wina tego co jest obecnie produkowane a tego, że nie potrafisz uspokoić swojej głowy i spokojnie usiedzieć 15min na tyłku bez zastrzyku dopaminy.

To, że obejrzałeś dużo serii nie robi z ciebie żadnego konesera i osoby o wysublimowanym guście. Zawsze znajdzie się ktoś kto ma 2x, 5x a nawet 10x więcej obejrzanych seriali od ciebie.

Co
@Gnieznianin: Zesrałeś się jak jakiś najgorszy frustrat, a tak naprawdę nie wiem o #!$%@? ci chodzi.

Ale pierdoły, to że masz problem ze swoim nastawieniem do oglądania seriali to nie wina tego co jest obecnie produkowane a tego, że nie potrafisz uspokoić swojej głowy i spokojnie usiedzieć 15min na tyłku bez zastrzyku dopaminy.


Po pierwsze - gdzie napisałem, że obecnie wychodzą same gówna? Po drugie - po co mi wystawiasz jakąś
@Viore co jest w tym takiego niesamowitego? Porównanie do FMA kompletnie z dupy, nie ten gatunek. Frieren to fajne anime, ale to seria sielankowa, nic tam dupy nie urywa. To nie jest anime akcji, FMA nim jest. To nie jest wada. Ale pisanie o "najlepszym anime od x lat", to odklejka. Frieren przez większość czasu to de facto slice of life, a fabuła w takim stylu jako najlepsza od lat? Błagam.
@Danzuo: wlasnie widze kto sie zesral i zamiast napisac cos na rzeczy zaczynasz zmyslac i wyrzucac ze to tylko twoje zdanie oparte na twoim guscie. Jak masz #!$%@? gust i nie lubisz jak ktos ci wypomina twoja bezplciowosc to nic nie pisz.

Napisałeś

Po pierwsze - gdzie napisałem, że obecnie wychodzą same gówna?


A gdzie ja to napisałem?

Napisałeś

Teraz po obejrzeniu setek tytułów, w tym większości popularnych perełek, człowiek jest
@tamagotchi: Nie będę się tu bawił w jakieś wojenki fanów i wyjaśnienia w tym celu czemu mi się podoba bardziej niż inne anime, a już szczególnie nie z tobą bo od pierwszej wiadomości przechodzisz tu do jakiejś ofensywy na mnie. Od początku zaznaczyłem, że to moja subiektywna ocena. Nie chcę się tu kłócić z kimkolwiek, przykro mi.
@Viore ale ja nie chce się kłócić, tylko ciekaw jestem twoich subiektywnych kryteriów, dlaczego to jest lepsze niż inne które widziałeś. Pisanie o Frieren "najlepsze od lat" oznacza jedną z tych rzeczy (albo obie na raz) - nie widziałeś za dużo anime albo pod wpływem chwili okrzyknąłeś coś, co się wyróżnia na plus względem przeciętnych serii, spodobał ci się jakiś jeden aspekt i już "NAJLEPRZE ANIMÓ" bez jakichkolwiek analizy, jakiegokolwiek porównania, opinia
@Gnieznianin

No jak #!$%@? ze to jest to samo. Najpierw piszesz, że jesteś w stanie ocenić po kilku minutach czy coś jest gównem. Dopiero potem rehabilitujesz się, że to nie chodziło ci o ocenienie anime, tylko o to, że się tobie nie podoba. No wariat jesteś jak nic.


Dalej nie rozumiem o co ci chodzi. Czy to coś złego, że oceniam anime według swoich upodobań? Jaka rehabilitacja? Mój pierwotny komentarz w całości