Wpis z mikrobloga

Witam społeczność wykopową, dla tych co nie wiedzą, to co około miesiąc na hejto(a teraz też i tutaj) tworzę wrzutkę z materiałów które poznajdywałem na pikabu wraz z linkami, dotyczącymi spraw, które niezbyt podobają się rosyjskiej gawiedzi i która w różny sposób to niezadowolenie przejawia.
Przy każdym wpisie dodatkowo dorzucam od siebie coś do funduszu dronowania ruskich najeźdźców, różnych zweryfikowanych zbiórek.

Zatem nie przedłużając, zapraszam do lektury(pierwszy mój post, więc formatowanie może być rozjechane - tylko nie bijcie).

Nie wiem jak wy, ale od czasu rozpoczęcia wojny, nie poznałem ani jednej osoby, która używała słowa fajnopolak i nie była ruską onucą/kretynem/trollem.

Podobnie jak na pikabu, takie osoby nagminnie starają sobie wmówić że mają rację, tak jak ich matuszka rasija ma rację we wszystkim i jest zmuszona do bronienia siebie i swoich zasobów ze wszystkich sił przed złym zachodem. Szczerze mówiąc to przypomina mi zachowanie krasnoludów z wiedźmina, które ze wszystkich sił starały się bronić swoich niewiast przed amantami, mimo że były szpetne, miały wąsy i nie sposób ich było odróżnić od krasnoludów, podobnie z rosją, nikt jej nie chce nawet patykiem tknąć, ale ruscy i tak dostają #!$%@? bez powodu i atakują na lewo i prawo wszystkich.

Ostatnio, czyli przed chwilą przeglądałem pikabu w poszukiwaniu informacji o zestrzeleniu Iła 76 i o ile wszędzie na polskich serwisach znajduje się przytłaczająca większość komentarzy, które jakoś niezbyt wierzą rosyjskiej propagandzie(sam jestem bardzo sceptyczny i na 100% niczego nie wykluczam), jednak na pikabu znajduje się mnóstwo komentarzy w stylu:
- Dla ukraińców, życie 70 ludzi mniej warte niż samolotu
- Specjalnie to zabili by zabić azowców(niby 12 z jakiejś listy wypatrzyli - tego argumentu nie kupuję, czemu oni o to krzyczą, bo skoro ich określają jako nazistów, to czemu się nie cieszą?)
- Rosyjskie służby przekazały ukraińcom informacje o locie a ci specjalnie go zestrzelili(XD - co za debil przekazuje trasę lotu samolotu wrogowi?)
- Na Ukrainie obowiązuje zasada „bij swoich, aby obcy się bali”.

takich pierdół dawno nie czytałem.

Ale by nie było tak oschle, od czasu do czasu widzę posty, które jakoś przechodzą cenzurę i pokazują szeroko rozumiane niezadowolenie z państwa i te oto posty przynajmniej częściowo tu przedstawię

**W strefie Północnego Okręgu Wojskowego zginął 19-letni żołnierz kontraktowy z obwodu jarosławskiego - https:// pikabu . ru /story/vzonesvopogib19letniykontraktnikizyaroslavskoyoblasti10949571

Na terenie obwodu jarosławskiego pochowany został młody żołnierz kontraktowy Aleksander Ujutow, który współpracę z Ministerstwem Obrony Narodowej rozpoczął jesienią 2023 r., choć wcześniej nie służył w wojsku. Życie faceta zostało przerwane w wieku 19 lat.
„Aleksander Uyutow podpisał umowę o służbie wojskowej w październiku tego roku” – krótko wyjaśniła służba prasowa władz regionalnych, podając dodatkowo czas i miejsce pożegnania.

Osoba, która nie odbyła służby, rozpoczyna kontrakt w październiku i umiera w grudniu.

Oznacza to, że w bitwie wrzucono absolutnie zieloną, nieprzygotowaną osobę.

Poborowi również przechodzą sześciomiesięczne szkolenie.

Osoba, która nie służyła w poborze, przyjęła kontrakt? Czy to w ogóle jest legalne?

Dobrze, że się nie zapił na śmierć i nie zginął w wypadku[[OP: to aluzja do słów Putina, w których mówił, że śmierć na wojnie jest lepsza od zapicia się w jakiejś wiosce czy wypadku]]

No cóż, przynajmniej uratował Rosję


Zostaną ukarani obywatele, którzy opublikowali filmy z eksplozji w Teodozji - https:// pikabu . ru /story/grazhdane
opublikovavshievideovzryivovvfeodosiiponesutnakazanie10962066#comments

Zidentyfikowano osoby, które publikowały filmy wideo z ataków Sił Zbrojnych Ukrainy na Teodozję na portalach społecznościowych i komunikatorach internetowych. Służby specjalne wykonują prace, powiedział doradca szefa Krymu Oleg Kryuchkow. Każdy, kto opublikował filmy z eksplozjami i atakami na Teodozję, zostanie ukarany.

Sądząc po nagraniu, było tam tak #!$%@?, że wszystko było widać dobrze z lądu. Czy naprawdę tak bardzo nie szanujemy wywiadu wroga?

To idioci i nic nie jest w stanie ich wyleczyć. Po pierwsze, te zapisy rozmów telefonicznych nie wpadły w ręce wrogowi, on ma wywiad (w tym satelity, lokalnych szpiegów-patriotów Ukrainy itp.). Po drugie. Jeśli nie chcesz prywatnych postów, opublikuj je samodzielnie!

No cóż, winowajcy zostali znalezieni. Natychmiast.

Pociski te znajdowały się w splątaniu kwantowym: jednocześnie trafiły w cel i zostały zestrzelone. I ci obserwatorzy zadecydowali o wszystkim, do cholery!


Samo banowanie nie działa.

Powinniśmy mieć możliwość publikowania takich filmów, powiedzmy, tydzień lub dwa po wydarzeniu.

Inaczej okaże się, że MON przeoczyło epidemię i teraz nie chce, żeby obywatele się o tym dowiedzieli.


Media w zeszłym roku – spójrz, na Ukrainie są więzieni za publikowanie eksplozji! Dyktatura! Żadnej wolności słowa!

W tym roku te same media - WIĘZIENIE DLA KAŻDEGO, kto publikuje posty! Zdrajcy!


Duży statek desantowy „Novocherkassk” został uszkodzony w Teodozji - https:// pikabu . ru /story/v
feodosiipovrezhdenbolshoydesantnyiykorablnovocherkassk10962009#comments

Rosyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało, że zeszłej nocy w porcie Teodozja został uszkodzony duży statek desantowy „Nowoczerkassk”.
Wojsko wyjaśniło, że został uszkodzony w wyniku ataku ukraińskich sił zbrojnych przy użyciu rakiet kierowanych przez samoloty.

Uszkodzony? On się #!$%@? utopił

Oficjalne oświadczenia są już kojarzone z nowomową i jeśli pojawią się informacje, że w mieście Muchosransk uszkodzona została jakaś magistrala ciepłownicza, to ludzie w panice pomyślą, że została #!$%@? rozerwana na strzępy

Można odnieść wrażenie, że Rosja nie ma dziś obrony powietrznej, armii, marynarki wojennej... Jest tylko gigantyczna machina propagandowa, w dodatku przeznaczona dla kompletnych kretynów...

Statek nieuszkodzony, niemalowany, babcia jeździła nim w niedzielę do kościoła, na karoserii są małe ryski, do negocjacji, napisz w wiadomości prywatnej.

Najważniejsze, że udało im się odsunąć czerwoną linię od statku, aby nie dopuścić do przekroczenia jej przez brytyjski pocisk.

Czy wrogowie nadal mają samoloty? Niestety myślałem, że nie mają już nawet lotnisk.


Pamiętam, że przez wszystkie lata przed wojną Rosja twierdziła, że ​​Krym jest jej potrzebny, aby Flota Czarnomorska była bezpieczna i mogła kontrolować Morze Czarne.

Jak tam „bezpieczeństwo” na Krymie? W wojnie z krajem BEZ floty


Krótko o sytuacji politycznej w kraju - https:// pikabu . ru /story/korotkoopoliticheskoysituatsiivstrane10965434 [[OP: Obrazek z listą kandydatów na prezydenta, 1.Putin, 2-6 Kto to jest?]]

Rosja to najbardziej demokratyczny kraj na świecie – na cztery miesiące przed wyborami nikt nie zna kandydatów, ale wszyscy znają zwycięzcę.

Możesz mieć maksymalnie dwa punkty:

1. Sam wiesz kto.

2. Kim są ci wszyscy ludzie?

7. Wszyscy wiedzą kto, ale zostali uwięzieni


Kiedy debata?

Jaki program mają kandydaci?


Co się stało, co się stanie... 30.12.2023 - https:// pikabu . ru /story/chtobyilochtobudet3012202310976514

W ciągu ostatniego roku rubel stracił 27,51%
1. PKB. Europa oficjalnie uznała rozległe pogorszenie koniunktury gospodarczej: do końca roku PKB spadnie w dziesięciu krajach UE

Jednego nie rozumiem, jak inflacja może wynosić 7%? Dla wszystkich kategorii produktów wzrost wynosi kilkadziesiąt procent, a nawet więcej. Nieruchomości, towary przemysłowe, energetyka, żywność, sektor technologii... W jakim obszarze ceny załamały się, aby zrównoważyć ogromny wzrost podstawowych dóbr???

Z tego, co powiedziano, nadal nie widzę, w czym gospodarki UE i USA są gorsze od rosyjskich. USA i UE odnotowują wzrost PKB w swoich walutach. Jeśli liczyć w jednej wartości nominalnej, to PKB Rosji nie tylko nie wzrósł, ale także znacząco spadł.


Pan autor jest zazwyczaj selektywny w doborze faktów. Lubi operować długiem publicznym USA w relacji do własnego PKB. Dług publiczny Japonii w tym samym stosunku jest prawie dwukrotnie wyższy i nikt się z tego nie cieszy, nie przewiduje i nie prorokuje upadku kraju i jego waluty, nie przelicza kursu rubla do jena. Jednak przeoczenie.

Wiele krajów ma wyższy dług publiczny w stosunku do PKB niż Stany Zjednoczone. I nic, jakoś żyją. Co więcej, wszelkiego rodzaju agencje nawet podnoszą swoją zdolność kredytową. Niedawno upadek UE i waluty euro przewidywano na podstawie długów Grecji i Hiszpanii. A upadek nie nastąpił, a euro rośnie.

A jeśli chodzi o nasz dług publiczny, ośmielam się zapytać, czy dzieje się tak dlatego, że nikt nam nie pożycza pieniędzy? I czy to powód do „zawrotów głowy od sukcesu”?

Jak zwykle wszystko jest magiczne, inflacja wynosi nieco mniej niż 9 procent, policzmy inflację łącznie z kosztem czołgu, wieży i rekina, ale nie…


Dlaczego nie przeprowadzić analizy naszych głównych obietnic i prognoz.

Gaz za ruble, upadek hegemona, handel z Afryką, Chiny nam pomogą itp.

I stanie się jasne, że rosyjska gospodarka jest teraz kompleksem wojskowo-przemysłowym i mimo to wciąż żyje.


-- Ogólnie rzecz biorąc, był to dobry, pełen wydarzeń rok.

#!$%@?

Kiedy tam zamieszkamy[[OP: W rosji z prognoz]], pokonamy wszystkich, a rubel stanie się pierwszą walutą światową?

Nie rozważa się możliwości załamania się rubla po marcu?[[OP: Wybory prezydenckie, a jak wiadomo po wybroach droga wolna]]


Putin nazwał atak na Biełgorod terrorystycznym atakiem - https:// pikabu . ru /story/putin
nazvalteraktomatakunabelgorod10982685

Prezydent Rosji Władimir Putin przybył dziś do szpitala wojskowego Wiszniewskiego. Po raz pierwszy publicznie skomentował atak Sił Zbrojnych Ukrainy na Biełgorod.
Rosja może odpowiedzieć Ukrainie tak, jak uderzyła w Biełgorod, dla mnie wszystko idzie pełną parą, ale Rosja uderza w cele wojskowe” – powiedział prezydent.

Strzelamy do nich, bo chcemy odebrać terytoria, ale dlaczego do nas? ????

Ich ataki terrorystyczne, nasze ataki nieterrorystyczne


No oczywiście, bo nawet zniszczenie dużego statku desantowego czy atak na kwaterę główną Floty Czarnomorskiej nazwano atakiem terrorystycznym.

Logika jest tutaj prosta:

- jeśli oni nas ostrzeliwują, to jest to terroryzm

- jeśli my ich ostrzeliwujemy, to w pierwszej kolejności mówimy że to nie my, a jeśli to my to był to legalny cel wojskowy, a jeśli nielegalny, to wina ich obrony powietrznej lub szkody uboczne


Jakby nie było ludzi na obiektach wojskowych, nie baliby się, że zostaną zabici i ogólnie rzecz biorąc normalne byłoby atakowanie innego kraju i dzielenie ludzi na kategorie „tych zabijemy celowo, resztę przez przypadek, bez obrazy”

Federacja Rosyjska zdecydowała się strzelać do Ukrainy, Ukraina będzie odpowiadać ogniem, nie widzę żadnych problemów. Nasze domy, miasta, infrastruktura są burzone, nie rozumiem, dlaczego u Was wszystko ma być dobrze. W takim razie ewakuuj ludność cywilną i biznes


Nauka nowych słów:

-Nie eksplozja, ale huk.

-Nie regularną armię wroga, ale bojowników.

-Nie atak rakietowy na cel, ale atak terrorystyczny.

Uważaj, żeby tego nie pomieszać!

Zapewne wszyscy zastanawiacie się – jak zatem nazwać nasze działania?


Rosjanie nie poddawajcie się! ⁠ - https:// pikabu . ru /story/russkie
nesdayutsya10981929

Mieszkam na obrzeżach Biełgorodu. Nad moją głową przelatują rakiety, ciągle słychać eksplozje. Przyjaciele z Moskwy dzwonią, martwią się, proszą, żeby stąd wyjechać. Odpowiadam: Rosjanie się nie poddają! To jest mój dom i moja ziemia! Żadnej polityki, po prostu fakt.

Co w tym przypadku oznacza „nie poddawaj się”? Nie uczestniczysz w bitwie, po prostu żyjesz i czekasz, aż to na ciebie poleci, czy coś?

Pozwólcie, że będę tchórzem, ale jeśli w moim mieście będą przyjazdy lub będzie taka możliwość, to wyjadę. Mam małe dzieci i nie chcę, żeby coś takiego przydarzyło się im w życiu. Jeśli nie znajdę pracy i nie wynajmę mieszkania, pojadę do mamy. Albo wynajmę pokój. Krótko mówiąc, jestem tchórzem

A kiedy rakiety lecą z Biełgorodu do Charkowa, czy się cieszysz?


W Europie ludzie po prostu żyją i pracują. Ale Rosjanie nigdy się nie poddają, zawsze dzieje się jakiś badziew, w którym jest miejsce na bohaterstwo, optymizm, patriotyzm itp.

Wymyślamy sobie przygody i wtedy się nie poddajemy. Posty piszemy na pikabu ????

Oj, cienka granica między patriotyzmem a głupotą...

Zawsze sikam pod wiatr, to moje spodnie, moje siki i moja ziemia. Żadnej fizyki, tylko akt oddawania moczu!


Mam 40 lat i to jest o mnie... i Putinie o - https:// pikabu . ru /story/mne40iyetopromenyaiproputina10985989

Młode pędy zadawały pytanie: „Co dobrego zrobił ten Putin, że mu kibicujecie?”
Hmm... OK, listów będzie sporo, ale myślę, że kto chce, sobie poradzi.
Pamiętam gangi drani zbierające daninę, nawet od starych kobiet sprzedających nasiona słonecznika.
Pamiętam, jak Czeczeni z wrogów Rosji odrodzili się w swoich lojalnych wojownikach.
Widzę, jak Rosja znów zaczęła budować gazociągi, samoloty, statki itp.
Widzę, jak ludzie stali się dumni ze swojego kraju.
Apeluję do młodych ludzi: nie wierzcie liberałom, którzy od początku są w Północno-Wschodnim Okręgu Wojskowym, nie patrzcie na „gwiazdy”, które ostatnio pokazały swoją wartość, nie idźcie za przykładem prostytutek i pedałów. Wszyscy kłamią.
Nie pozwólmy, aby ci, którzy zrodzili faszyzm, inkwizycję i inne okrucieństwa, nauczyli nas miłości do ludzkości.
Jesteśmy Rosją, nie podążamy z nimi tą samą drogą.

A co z kartami graficznymi? W 2000 roku było tylko 64MB pamięci, obecnie jest ich 24 GIGABAJTY. Dzięki Putinowi!


A ci sami ludzie, którzy rujnowali kraj w latach dziewięćdziesiątych i pierwszej dekadzie XXI wieku, nadal są u władzy. Nigdzie nie pojechali.

Założyciel tematu najwyraźniej uważa wszystkich za głupców, jeśli wierzy, że jeden idiotyzm można usprawiedliwić innym idiotyzmem.

„Pamiętam, jak Czeczeni z wrogów Rosji odrodzili się w swoich lojalnych wojownikach”. Mając takich „wiernych wojowników”, nie potrzeba wrogów

Gdyby odszedł po dwóch kadencjach, byłby świetnym politykiem. Ale kiedy wrócił w 2012 roku i pozostał w kraju na czas nieokreślony, okazał się zdrajcą rujnującym Rosję.

Post przeznaczony jest dla tych, którzy nie potrafią dodawać 2+2


Dlaczego Rosja jest dla Putina? To proste - https:// pikabu . ru /story/pochemurossiyazaputinayetoprosto10975785

Putin? O czym mówisz? Czy naprawdę sądzisz, że mamy kolejny kult jednostki? Nonsens. Tu nie chodzi o Putina, chodzi o Was, drodzy przyjaciele i partnerzy.

Tu żyliśmy, tu żyjemy i tu będziemy żyć. W każdej rodzinie możemy odnaleźć tych, którzy zginęli za to prawo. Nie w ciągu jednego pokolenia.

A Putin jest po prostu osobą, która się z nami zgadza i forsuje nasze stanowisko. Oto cała tajemnica jego wsparcia.

Wszystko jest bardzo proste, pole polityczne zostało całkowicie oczyszczone, nie ma polityków mniej lub bardziej wpływowych, nawet opozycjonistów, ale po prostu ci, którzy nie zgadzają się w stu procentach z linią partii. Pozostają albo zupełnie tępi indywidualiści, albo dziwadła. Oto cała tajemnica.

Ach, ta propaganda. Każdy stara się udowodnić, że popiera go 80 proc. Gdyby tak było, nie potrzebna byłaby ani propaganda, ani „elektroniczne wybory”, ani prześladowanie przeciwników.


Pamięci przyjaciela. - https:// pikabu . ru /story/pamyatidruga10992418

30 grudnia pochował przyjaciela, spoczywaj w pokoju, Saszka... Sygnał wywoławczy "EMERCOM" Strzelec maszynowy... Dziękuję za wszystko... Zawsze byłeś śmiałkiem

Ech, Saszka, ale on chciał tylko zarobić, biegać i strzelać. To wszystko...


Pojechał do obcego kraju, żeby zabić, cóż, jego wybór. Nigdy nie jest mi przykro.

-- To już Rosja, więc nie pojechałem do kogoś innego

-- Kierując się tą logiką, mogę po prostu wpaść do twojego mieszkania i ogłosić, że jest moje



Znałeś go osobiście, może powiedział, dlaczego tak go irytowałem, mieszkając w Charkowie? Byłem w Moskwie w 2014 roku. Jechałem z Moskwy przez Samarę do Kazachstanu. Może gdzieś po drodze byłam dla niego niegrzeczna albo nadepnęłam mu na but?

Nie ma sensu wspinać się na cudzą ziemię

Oczywiście składam kondolencje rodzinie, ale potępiam SVO i udział w SVO. Ten człowiek mógł żyć normalnie i długo, ale zamiast tego umarł, aby oligarchowie naszych burżuazyjnych krajów mogli dalej napełniać kieszenie.


Jestem zdemobilizowany! - https:// pikabu . ru /story/dembel_10986697**

Opuściłem jednostkę i pozostało mi już tylko zarejestrować się w wojskowym urzędzie rejestracyjnym i poborowym.
Mam dość szpitali. Ehhh.....
Ale teraz musisz zdobyć paszport w wieku 45 lat.
Potem znowu do szpitala i trzeba dostać grupę inwalidzką.
Mam dość biurokracji...
I wielu innych rzeczy... Ale jestem już cywilem.

Jak będziesz dalej żyć? Renta? Do osiągnięcia wieku emerytalnego jeszcze daleka droga, ale z taką niepełnosprawnością mało kto potrzebuje pracy

Zgłosiłeś się więc na ochotnika. Skąd więc taka radość?


I czy było warto?

Któregoś dnia zrozumiesz, że nie.


Minął kolejny miesiąc, więc środki Kalinowców(ci od Strzyżewskiego) na dronowanie rusków powiększyły się o moje 250zł - https://zrzutka.pl/ujmhtt?wplata=d93963

#rosja
#ukraina
#wojna
#wiescizpikabu - tag do kolejnych podobnych wpisów
krokietowy - Witam społeczność wykopową, dla tych co nie wiedzą, to co około miesiąc ...

źródło: DreamShaper_v7_A_forlorn_and_despondent_Vladimir_Putin_confine_1

Pobierz
  • 17
@wladdan: stabilizator to listonosz? Kurde to faktycznie wychodzi na to, że na Wykop wrzucili z 5 trolli i jak ich banują, to wracają z kolejnymi kontami :D
@Antosh: to taka wykopkowa tajemnica Poliszynela ;)
Wszyscy to wiedzą ale mają to gdzieś.
Tak samo jak Szinako to Koniasz.
O multi gona nawet nie ma co wspominać ;)
@wladdan: no szinako akurat zgadłem bo się nawet nie kryje. Ja się zastanawiam która zielonka była alternatywnym kontem Gównera. No i kim jest Ryneczek