Wpis z mikrobloga

Na ryczałcie i tak nie ma czegoś takiego jak dochód, więc AFAIK większość banków uznaje ok. 30-40% przychodu.


@buntowniczaczupakabra: co ty #!$%@?, weź #usunkonto

Alior Bank – kredyt hipoteczny – ryczałt

Jeden z najbardziej przychylnych banków dla klienta rozliczającego się na bazie ryczałtu. Jest znany z wyliczania dochodu na bardzo wysokim poziomie w stosunku do konkurencji. W zależności od danej sytuacji bank może policzyć dochód nawet jako 90% przychodów ewidencjonowanych, co
@nad__czlowiek: to weź przeczytaj jeszcze raz to co napisała czupakabra - " większość banków"
i większość liczy fatalnie - były dwa wyjątki, a jeżeli z mBankiem faktycznie jest tak jak piszesz to dobra wiadomość bo już w trzech jest spoko liczona zdolność
Jak #programista15k na ryczałcie bierze #kredythipoteczny to ma jakiekolwiek znaczenie dla zdolnosci kredytowej jaką płaci ratę leasingu?


@Creamfields: Podejście banków jest obecnie różne w tym zakresie. Część banków uwzględnia leasing jako obciążenie, są też takie w których jest on pomijany i nie ma znaczenia dla zdolności kredytowej.

W kwestii zdolności możesz zajrzeć do mojego ostatniego porównania https://wykop.pl/wpis/71514219/czesc-przygotowalem-kolejne-porownanie-zdolnosci-k
@Creamfields: siedzę na ryczałcie 12%, a nie liniówce 19%+4.5% zdrowotnej właśnie dlatego, że mam praktycznie zerowe koszty. Jeśli w banku tego nie rozumieją, to ich strata - przecież KNF ich nie zmusza do bycia nierozsądnymi.
@marcpol: dzięki za ten wpis. Fajny. Tylko że:

"Założono brak kosztów prowadzenia działalności poza składką na ubezpieczenie społeczne"

Ale skąd wiadomo czy w danym banku tak sie zakłada czy nie? Czy pytają mnie, ja mówie że 3k leasing 3k jedzenie i wtedy to się liczy jako koszty?
@Creamfields: W przypadku ryczałtu koszty działalności są deklarowane, czyli we wniosku kredytobiorca podaje informacje o tym ile wynoszą. W części systemów do pewnego progu kosztów zdolność nie ulega zmianie. Jeśli koszty są jednak większe to powoduje to obniżenie zdolności kredytowej.