Wpis z mikrobloga

Widzę że mamy tu trochę komentarzy o treści "hurr durr prezydent ułaskawił przestępców, jak on muk".

Przestępców i to skazanych prawomocnym wyrokiem! hurr durr

No więc, tak dla skali, służę ilustracją dotyczącą liczby ułaskawień przez kolejnych prezydentów, źródło:
https://konkret24.tvn24.pl/polityka/ranking-ulaskawien-ile-razy-andrzej-duda-zastosowal-prawo-laski-st6555226

I uwaga, to może kogoś zaskoczyć: wszystkie te ułaskawienia dotyczą przestępców (czyli osób skazanych prawomocnymi wyrokami), o to właśnie chodzi w ułaskawieniach. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


#polityka #bekazlewactwa
KEjAf - Widzę że mamy tu trochę komentarzy o treści "hurr durr prezydent ułaskawił pr...

źródło: FREE_840

Pobierz
  • 8
@Flowerboy: @Koziom: tłumaczę tylko stwierdzenie "ułaskawił przestępcę skazanego prawomocnym wyrokiem" to podwójny pleonazm (tj. "masło maślane")

1. Skoro ktoś jest przestępcą to oczywiście był skazany prawomocnym wyrokiem.
2. Skoro został ułaskawiony to oczywiście był przestępcą.

No i fakt że Duda ułaskawił takich "przestępców skazanych prawomocnym wyrokiem" nie jest precedensem ani niczym niebywałym - coś takiego wydarzało się już w naszej historii, na przykład jak słusznie zauważył @Flowerboy w przypadku Słowika
@KEjAf: Jeśli chodzi ci o sam fakt używania tego stwierdzenia to zwykła gra polityczna. Co do bolka to nie mam możliwości przestudiować wszystkich ułaskawień ich powodów i opinii ministra. Jednak jeśli stawiamy Dudę na jednym poziomie z Wałęsa to już raczej znak jego upadku a nie jakaś linia obrony XD
Jednak jeśli stawiamy Dudę na jednym poziomie z Wałęsa to już raczej znak jego upadku a nie jakaś linia obrony XD


@Flowerboy: Ja autentycznie pisałem tylko o tym jak głupie jest to sformułowanie, a mam wrażenie że zaraz mi z tego wywnioskujesz jaki jest mój stosunek do kolejnych rządów, prezydentów i ich poglądów na kwestię sporu palestyńsko-izraelskiego. ( ͡° ͜ʖ ͡°)