Wpis z mikrobloga

#sport #bieganie #zdrowie #rozwojosobisty

Posiadacze bieżni pod biurkiem, potrzebuję waszej rady!

Rozważam zakup bieżni do chodzenia pod biurkiem, aby zrównoważyć moją siedzącą pracę. Chciałbym usłyszeć opinie od osób, które już taką bieżnię posiadają. Czy po pewnym czasie nie staje się to monotonne? Czy jest to naprawdę wygodne? Czy można skoncentrować się na pracy podczas chodzenia, a także czy łatwo jest pisać na klawiaturze?

Jestem osobą, która lubi aktywność fizyczną, ale moja praca wymaga długich godzin siedzenia. Planuję korzystać z bieżni, oglądając YouTube, seriale, lub rozmawiając na Teams - chodząc. Mam ograniczoną przestrzeń w pokoju, ale jestem gotów przemeblować go trochę, jeśli to konieczne. Jednak zastanawiam się, czy po dwóch tygodniach entuzjazmu bieżnia nie stanie się kolejnym sprzętem do zbierania kurzu.

Czekam na wasze cenne opinie i doświadczenia!
  • 8
  • Odpowiedz
Czy po pewnym czasie nie staje się to monotonne?


@zabayek: a czy siedzenie na krześle może być monotonne? Po pewnej chwili przestajesz zwracać uwagę że w ogóle jesteś na bieżni, idziesz na autopilocie i robisz co tam masz robić na komputerze. Mentalnie nie różni się to kompletnie niczym od siedzenia. ;)

Czy jest to naprawdę wygodne?


Tak, ale musisz mieć idealnie dopasowaną wysokość blatu i (przede wszystkim) monitor na wysokości wzroku,
  • Odpowiedz
  • 0
głównie od Ciebie. ;) Ja używałem intensywnie (nieraz i po 6h ciągiem w trakcie pracy) przez dobre pół roku, przestałem wyłącznie dlatego, że z redukcji przeszedłem na masę. Jak zdarzy mi się taki dzień, że nie wychodzę z domu, to podreptam z pół godziny dla zdrowia. Zdarzało mi się też oglądać filmy czy grać w gry paląc kalorie. Chociaż do grania akurat wygodniej jest mając pada w ręku.


@BennyLava: dzięki za
  • Odpowiedz
dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Jaki model posiadasz?


@zabayek: WalkingPad C2. Jestem zadowolony, chociaż z czystym sumieniem nie mogę polecić, bo mój egzemplarz mimo regularnej konserwacji z czasem zaczął wydawać podejrzane dźwięki. Po kilometrze się uspokaja, więc traktuję to jako taki check engine - chodzić, obserwować. ( ͡° ͜ʖ ͡°) No ale też chodziłem bardzo dużo i bardzo szybko, może zbyt dużo jak na taką domową zabawkę.

Głupie
  • Odpowiedz
Taka bieżnia to tylko do duetu z biurkiem podnoszonym


@Piks0n: wystarczą uchwyty z regulacją wysokości, pod warunkiem że ma się biurko przy ścianie
  • Odpowiedz
Czy po pewnym czasie nie staje się to monotonne


@zabayek: a czy praca nie staje się monotonna?

Czy jest to naprawdę wygodne


@zabayek: jak se pościelesz. Raczej da się zrobić na luzie by było wygodne

Czy można skoncentrować się na pracy podczas chodzenia, a także czy łatwo jest pisać na klawiaturze?


@zabayek: do pewnej prędkości łatwo pisać, skoncentrować można się tak samo jak się potrafi iść na autopilocie, choć
  • Odpowiedz