Wpis z mikrobloga

Mam taki oto problem, piła spalinowa nówka (chińczyk) odpala dopiero po wtryśnięciu do komory (na tłok) paliwa przy pomocy strzykawki, następnie od razy wchodzi na naaajwyższe obroty.

Jak pokręcę trochę jedną śrubką od regulacji (chyba gaźnika) to obroty lekko maleją i zaraz gaśnie.

Gdzie szukać? gaźnik?

#mechanika #silniki #majsterkowanie #kiciochpyta
  • 13
@death070: po co zacząłeś kręcić skoro wcześniej działała, przecież samo się nie rozregulowało xD "śrubka od regulacji chyba gaźnika". Wszystkie na gaźniku są od jego regulacji xD
tak, ale DO CZASU działała dobrze, zgasła i nie dała się odpalić więc zacząłem kręcić


@death070: czasami tak jest, mam prawie nowa pile stihla. Czasem jak jest rozgrzana i próbuję ją odpalić i nie zaskoczy po 3-4 szarpnięciach to kaplica. Wtedy zostawiam temat aż ostygnie i wszystko wraca do normy. Być może to przez filtr powietrza bo po każdej takiej akcji przeczyszczałem go
@death070: powinieneś sprawdzić czy ma iskrę, kompresję, czy świeca mokra. To taka podstawowa diagnoza. Jeśli nie dostaje paliwa to lewe powietrze albo układ paliwowy zatkany. Jeśli wkręca się sama na maksymalne obroty to skądś musi brać też powietrze. Ogólnie do przeczyszczenia gaźnik, do sprawdzenia przewody paliwowe, impulsowy, pompka, króciec, cylinder czy się nie odkręcił. Wyregulować gaźnik wstępnie według instrukcji i próbować palić. Nalewasz w ogóle benzynę z olejem? Regulację się rusza
@death070: moze ciągnie gdzieś powietrze poza gaźnikiem kal ma dzikie obroty i nie odpalą beż dodatkowego paliwa. Może łącznik gaźnika z silnikiem albo uszczelniacze na wale i ciągnie powietrze do skrzyni korbowej.